kréta

Na Krétu s malým dítětem

Ostrov Kréta je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Řecku. Nabízí krásnou přírodu, historická místa a koupání v azurově modrém Egejském moři. Abyste si mohli užít všechny krásy Kréty, doporučujeme si půjčit auto. Půjčení auta na Krétě vám umožní snadno a pohodlně cestovat po celém ostrově a vychutnat si všechny atrakce.

Jednou z největších výhod půjčení auta na Krétě je flexibilita. Můžete se vydat na cesty kdykoliv chcete a kamkoliv chcete bez ohledu na spojení veřejnou dopravou. To vám umožní vidět více krás ostrova, než kdybyste se museli držet předem naplánovaného itineráře.

Půjčení auta na Krétě také umožňuje větší flexibilitu v plánování vašeho času. Můžete se vydat na prohlídku historických památek v dopoledních hodinách a v odpoledních hodinách se vydat na pláž nebo na výlet do hor. To vám umožní využít každou minutu vašeho pobytu na Krétě. Pokud cestujete s dítětem, bude se vám hodit také autosedačka

Co dělat na Krétě

  1. Pláž Elafonisi: Tato krásná pláž se nachází na jihu ostrova a je považována za jednu z nejkrásnějších na Krétě. Je charakteristická bílým pískem a tyrkysovým mořem. Navíc se zde nachází malý ostrůvek s čistou vodou, který je ideální pro plavání.
  2. Knossos: Jedno z nejznámějších archeologických nalezišť na Krétě. Vzniklo asi 2000 př.n.l. a bylo sídlem krále Minojských dynastií. Návštěvníci se mohou procházet ruinami paláce, kde se říká, že žil král Minos a kde byla také nalezena slavná sloní kostra.
  3. Údolí Samaria – Toto údolí je nejdelší a nejhlubší údolí na Krétě. Jsou zde krásné vodopády, divoké krajiny a mnoho druhů zvířat. Údolí je také domovem mnoha historických památek, jako jsou starověké cesty, kláštery a osady.
  4. Muzeum Nikos Kazantzakise – Toto muzeum je věnováno životu a dílu spisovatele Nikose Kazantzakise, který je považován za jednoho z nejvýznamnějších řeckých spisovatelů 20. století. Muzeum zahrnuje knihy, dopisy, fotografie a osobní předměty spisovatele.
  5. Chania – Toto město je hlavním městem Kréty a je plné historie a kultury. Je známé svou katedrálou Agios Minas, starověkým amfiteátrem a mnoha dalšími historickými památkami. Město je také plné obchodů, restaurací a kaváren, kde můžete ochutnat místní kuchyni.

Ochutnejte Krétu

Jednou z nejoblíbenějších pochutin na Krétě jsou olivy. Místní olivy jsou velmi chutné a zdravé, a jsou klíčovou součástí místní kuchyně. Můžete je ochutnat v mnoha formách, například nakládané nebo jako přísadu do salátů a jiných jídel. Olivy jsou bohaté na vitamíny a minerály, a také jsou skvělým zdrojem zdravých tuků.

Dalším oblíbeným pochutinou na Krétě jsou sýry. Místní sýry jsou vyráběny z ovčího nebo kozího mléka a jsou velmi chutné. Mezi nejoblíbenější patří Feta, Kefalotyri a Graviera. Tyto sýry jsou ideální pro snacking nebo jako příloha k jídlu. 

Místní kuchyně je pestrá a velmi zdravá a má poměrně blízko k dnešní velmi trendové ketodietě

Aby se vám neztratily zavazadla

Na dovolené se může stát, že vám buď na letišti ztratí zavazadlo, nebo případně vy sami zavazadlo ztratíte. V takovém případě vám doporučujeme pořízení GPS lokátoru, který je skvělým pomocníkem. Může vám pomoci udržet přehled o vašem zavazadle, či sledovat polohu vašich spolucestujících. 

Jedním z nejdůležitějších důvodů pro využití GPS lokátoru na dovolené je ochrana vašich cenných věcí, jako jsou peněženky, pas nebo kufry. GPS lokátor může být připevněn k vašemu zavazadlu nebo umístěn uvnitř. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *