Naučte se lyžovat v Alpách. Tyto rakouské resorty jsou pro začátečníky ideální

Tak jste se rozhodli, že se vrhnete na lyžování – to je úžasné! Otevírají se vám dveře do zcela nového světa a my jsme si jisti, že si hory zamilujete a na zimu se už budete vždycky jen těšit. Naučit se lyžovat můžete prakticky kdekoliv, ale pokud chcete vyrazit za hranice a užít si krásu Alp, je zde mnoho středisek, která jsou vhodná i pro začátečníky a kde se naučíte nebát se sněhu, ani rychlosti.

Učit se cokoli nového může být samozřejmě náročné. Jako začátečník toho musíte tolik promyslet, spoustu toho vstřebat, a ano, to vše klidně za jediným týden vaší zimní dovolené. Garantujeme vám nicméně, že lyžování se učí rychle a už po pár sjezdech se budete cítit o mnoho jistější.

Sjezdovky v Evropě jsou rozděleny do kategorií podle obtížnosti pomocí čtyř barev:

  1. Zelená – Jedná se o nejjednodušší sjezdovky. Mají velmi mírný sklon, což znamená, že byste neměli nabrat příliš velkou rychlost. Na zelených sjezdovkách uvidíte spoustu začátečníků a dětí, protože jsou ideální pro první jízdu na lyžích nebo snowboardu. Některé zelené sjezdovky jsou jednoduché trasy, které spojují různé části hory. Mohou to tedy být úzké cesty, které jsou v době špičky poměrně vytížené.
  2. Modrá – Modré sjezdovky jsou ty, na které byste se měli vydat, jakmile už zvládnete pár sjezdů na zelené. Jejich obtížnost se sice ve všech lyžařských střediscích liší, ale obecně jsou o něco strmější než zelené a mnohem zábavnější.
  3. Červená – Červené jsou mnohem strmější než modré a obtížnější. Obvykle jsou poměrně dlouhé, takže pokud se ocitnete na červené bez dostatku zkušeností, nebude pro vás příjemné dostat se dolů. Proto doporučuji vyhnout se jim, dokud se na modrých necítíte dobře.
  4. Černá – Pokud toto čtete, protože jsou pro vás všechny tyto informace nové, neměli byste se k černé sjezdovce vůbec přibližovat! Černé sjezdovky jsou velmi strmé a obvykle se na nich vyskytují velké boule zvané moguly a/nebo led, což dost komplikuje sjezd. Jsou tedy určeny jen zkušeným lyžařům.

Mějte na paměti, že ne všechny lyžařské areály používají ve svém systému klasifikace zelené sjezdovky – v rakouských střediscích je zcela běžné, že mají tři stupně: Modrá znamená snadné, červená středně obtížné a černá expertní. Stejný model používají i některá švýcarská a italská střediska.

Nejlepší lyžařská střediska pro začátečníky v Rakousku

Solden

Seznam skvělých sjezdovek pro začátečníky v Soldenu je dlouhý. Před velkým sjezdem se můžete zahřát na spoustě kratších sjezdovek – na Giggijochu bychom mohli strávit celý den objížděním sítě malebných modrých tras.

Pokud toužíte po výuce lyžování v Soldenu, budete v dobrých rukou, protože je tu spousta úžasných lyžařských škol, které jsou připraveny vám pomoci položit základy pro celoživotní zábavu.

Obergurgl

Jedním z nejlepších středisek pro začátečníky v Rakousku je bezpochyby Obergurgl, který je vhodný pro rodiny s dětmi. Ačkoli sousední Hochurgl má pravděpodobně přívětivější terény pro začátečníky, klidná atmosféra Obergurglu je přesně to, co noví lyžaři potřebují, aby zůstali uvolnění a v klidu, když se poprvé vydávají na svah, a navíc je Hochgurgl vzdálen jen kousek autobusem. Klid střediska také pomáhá udržet sjezdovky poměrně málo zaplněné, což je vždy bonus.

Dobrý výběr dlouhých sjezdovek a velká lyžařská oblast pro začátečníky odlišují Obergurgl od některých jiných středisek, pokud jde o vhodnost pro začátečníky. Navzdory nadmořské výšce a převýšení je zde spousta svahů poměrně mírných a stabilních.

Kirchberg

Malebná a krásná vesnička Kirchberg leží jen kousek dolů v údolí od světoznámého Kitzbuhelu, ale v žádném případě nehraje druhé housle. Toto malebné malé středisko má spojení lanovkami, které nabízí přístup do celého lyžařského areálu Kitzbuhel, a využívá celou jeho infrastrukturu – tedy jeden z nejlepších systémů lyžařských vleků na světě.

Pokud jde o lyžování, vyjedete nahoru starším vlekem Fleckalmbahn nebo rychlejším a modernějším vlekem Maierlbahn a budete se učit nahoře v nadmořské výšce, nikoli na úrovni střediska – a budete se tak celý den kochat krásnými výhledy do údolí pod vámi.

Lech

Lech je krásná malá vesnice, která se nachází v jednom z koutů velké lyžařské oblasti Arlberg. Je to místo, které vás donutí zpomalit a skutečně si užívat horského prostředí. Místní obyvatelé, jejichž rodiny zde žijí již po generace, mají na paměti především udržitelnost a životní prostředí, takže středisko nebylo příliš zastavěno a při pobytu – nebo lyžování – v Lechu se nikdy nebudete cítit přelidněně.

Obec Lech je klidná a zaměřená na rodiny s dětmi a díky nabídce skvělého lyžování pro všechny úrovně si ji zamiluje každý. Pro opravdové seznámení s horami a lyžováním je Lech bezpochyby jednou z nejlepších voleb, pokud hledáte skvělé středisko pro začátečníky.

ZDROJ: https://www.checkyeti.com/blog/en/learn-ski-5-best-ski-resorts-beginners
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Samuel Walker: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/ryma-ledovec-snih-ptaci-perspektiva-2013658/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *