Navštivte tato evropská města v zimě a unikněte davům

Nic se nevyrovná návštěvě Evropy v zimě. Zatímco většina cestovatelů začne zkoumat tropické pláže a vzdálené ostrovy ve chvíli, kdy doma začnou klesat teploty, není žádný důvod, proč nezůstat na našem kontinentu a porozhlédnout se zde.

Kromě svátečního shonu je většina velkých evropských měst v zimních měsících bez davů lidí, a i hotely jsou zde obvykle za daleko nižší ceny. Mnoho měst navíc nabízí jak venkovní dobrodružství, tak útulné zážitky v teple, za kterými se vyplatí cestovat. Zkuste si vybrat z těchto měst Evropy, které v zimě lákají na magické zážitky.

Bruggy, Belgie

Nejzachovalejší středověké město v Evropě je také jedním z nejpůvabnějších, a to nejen v létě, ale i v zimě. Přes zimu ulice zdobí krásná světlená výzdoba, kdy se zdá, že každý strom a výloha obchodu září blikajícími světýlky. Až vám začnou tuhnout prsty, zahřejte se hrnky belgické horké čokolády v historické kavárně Craenenburg.

Vídeň, Rakousko

Vídeň je jedním z nejkrásnějších měst v Evropě, a to bez ohledu na roční období. Rakouskou metropoli si ale obzvlášť oblíbíme v zimě, kdy si můžete dopřát horkou čokoládu a sacher dort, sledovat zdarma venkovní přenosy opery (i když mrzne, chodí na ně spousta lidí), poslouchat klasické sváteční koncerty a fotit zasněžený zámek Schönbrunn a kostel svatého Karla schovaný pod čepicí sněhové nadílky.

Benátky, Itálie

Benátky jsou v hlavní sezóně notoricky známé tím, že jsou přeplněné – důkazem jsou časté pokusy o omezení počtu turistů. V zimě však město skutečně dostojí své přezdívce La Serenissima (“Klidné”). Kanály jsou tiché a zahalené v mlze, hotely poskytují slevy a baziliku svatého Marka můžete navštívit, aniž by vás do očí šťouchala cizí selfie tyč.

Tallinn, Estonsko

Tallinn díky svým věžovitým hradům a krásné poloze u Baltského moře prakticky překypuje půvabem. Město má jedno z nejzachovalejších historických center v Evropě a mnoho jeho středověkých kostelů a kupeckých domů spadá pod ochranu UNESCO. Výhledy na centrum města z hradu Toompea jsou krásné bez ohledu na roční období, ale pod vrstvou sněhu jsou ještě krásnější – díky nim jsou chladné pobaltské zimy zase o něco snesitelnější.

Záhřeb, Chorvatsko

Záhřeb s dlážděnými uličkami, starou městskou čtvrtí a barokní architekturou má vše, co byste od středoevropské metropole očekávali – a v zimě navíc několik mimořádných výhod. I v zimě se dá navíc naplánovat výlet do nedalekého národního parku Plitvická jezera, kde uvidíte 16 terasovitých jezer a vodopádů, které jsou zcela zamrzlé a nabízí zcela jiný pohled na toto notoricky známé místo.

Interlaken, Švýcarsko

Interlaken je neoficiálním hlavním městem dobrodružství ve Švýcarsku a jeho zimní aktivity jsou mnohem rozmanitější a jedinečnější než v jiných velkých městech. Jistě, můžete zde lyžovat a chodit na sněžnicích. Můžete se ale také vydat na paragliding (nebo seskok padákem) ze zasněžených hor, rezervovat si hodinu na curlingovém hřišti nebo se vydat na zimní výlet na kajaku po Brienzském jezeře.

Rovaniemi, Finsko

Finské Laponsko je zimní krajinou divů jako žádný jiný kraj, což nejlépe ilustruje hlavní město regionu Rovaniemi. Kromě toho, že je Rovaniemi pravděpodobně nejlepším místem pro trávení Vánoc (město se ostatně prohlašuje za oficiální rodiště Santa Clause), je plné sobích farem, saní s husky, kluzišť a safari s polární září, které z něj dělají povinnou návštěvu pro dobrodružné rodiny.

Kodaň, Dánsko

Když navštívíte rodiště hygge (v podstatě dánský pojem “útulnosti”), věřte, že vaše zimní dovolená bude skutečně relaxační. Tento příjemný pocit můžete hledat a nacházet po celé Kodani, od cukráren až po příjemné hotely. Nemusíte však mít pocit, že musíte zůstat doma, abyste si užili toto roční období. Restaurace oceněné michelinskými hvězdičkami, zahrady Tivoli a výhled na kanály rozhodně stojí za to, abyste je osobně navštívili. A zdá se nám to, nebo vypadají budovy v Nyhavnu na zasněženém pozadí ještě barevněji?

Lublaň, Slovinsko

Hlavní město Slovinska je jako ze života, ať už svítí slunce, nebo padá sníh. Prohlédněte si barokní architekturu obklopenou dekorativními světly a užijte si čas, kdy město není plné turistů, ale spíše poklidně odpočívá a připravuje se na sezonu. Do svého itineráře můžete přidat také Bledské jezero a Julské Alpy, protože Lublaň je ideální základnou pro slovinské jednodenní výlety.

ZDROJ: https://www.cntraveler.com/gallery/european-cities-that-are-even-better-in-winter
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Oleksii Fedorenko: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/lide-ulice-chuze-budovy-12983423/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *