Na zimu si naplánujte pobyt v ledovém hotelu. Tam se vám zasteskne i po tropickém létě

Co takhle se v létě trochu zchladit? Pokud nejste zrovna milovníky horkých dní, kdy teplota stoupá až nad tropických třicet stupňů, pak by vám možná mohl udělat dobře pohled na ledové hotely, kde se rozhodně nezpotíte. A možná rovnou můžete zvážit návštěvu jednoho z nich. Připravte se ale na to, že teplota zde nepůjde nad 25 stupňů pod nulou. Tyto hotely lákají turisty z celého světa. Je to jednoduše zážitek na celý život – a podle toho, zda zimu milujete, či naopak, to může být zážitek nejlepší i nejhorší.

Arctic SnowHotel & Glass Igloo, Finsko

Co takhle strávit třeba líbánky v ledové laponské přírodě? Ticho, komfort a jedinečný zážitek vám nabídne tento hotel na severu Finska. Najdete zde několik budov a prosklených iglú. Všechny podlahy a koupelny jsou ale vyhřívané, takže minimálně tam se trošku ohřejete. A co víc – abyste si na vlastní oči mohli vychutnat dech beroucí polární záři, nemusíte ani vytáhnout paty z hotelu. Díky prosklené střeše ji můžete obdivovat třeba rovnou z vaší postele. Hotelový bar i restaurace jsou vytesané do ledu a na meníčku najdete vytříbené speciality laponské kuchyně. Možná tady nevydržíte celý týden, ale dopřát si zde alespoň jednu nebo dvě noci může být skutečně zážitkem, na který do smrti nezapomenete. Komu jinému se poštěstí vidět rozzářenou oblohu z pohodlí vašeho hotelového pokoje?

Icehotel, Švédsko

Icehotel můžete navštívit ve švédském Jukkasjarvi většinou od prosince až do dubna. Po celém světě dnes najdete již řadu ledových hotelů, ale tento ve Švédsku byl tím úplně prvním svého druhu. Právě zde se zrodil ten geniální nápad užít si zimu trochu jinak a strávit pár nocí tak, jak je tráví třeba eskymáci – obklopeni ledem a sněhem. Na rozdíl od eskymáků zde ale dostanete o mnoho větší komfort a váš pobyt si můžete skutečně užít na maximum. Každoročně jej staví řada renomovaných umělců –  a věřte nebo ne, na možnost vytvořit si umělecký kus z ledu se stojí dlouhé fronty a nakonec je vybráno jen 15 šťastlivců.

Hosté mají k dispozici příjemně vyhřívané pokoje s nábytkem, který je – jak jinak – vyroben z ledu. Každou zimu sem zavítá až padesát tisíc návštěvníků a rozhodně je o co stát. Pokoje jsou tvořené s mimořádným vkusem a citem, a skutečně tak alespoň chvíli žijete uprostřed uměleckého díla.

Hotel De Glace, Kanada

Stačí vám jet deset minut autem z centra kanadského Quebecu a dostanete se do tohoto ledového království. Celý hotel je postaven výhradně z ledu a sněhu. Každoročně vítá turisty od ledna do března a nabízí úžasné ledové zážitky. Hotel má celkem 44 pokojů a tématické apartmány, kde jsou osvětlené sochy i postele, křišťálové lustry anebo třeba i ledová skluzavka. V rámci pobytu si můžete užít i ledové lázně a relaxaci v tichém klidném prostředí, kde čas ubíhá zcela jinak, než jste zvyklí.

Iglu Village Kühtai, Rakousko

Pokud jsou pro vás všechny uvedené destinace přeci jen trochu z ruky, možná vás potěší, že možnost přespat v ledovém království máte i u našich jižních sousedů. Iglu Village Kühtai najdete v rakouských Alpách, jen asi 35 kilometrů od Innsbrucku, v nadmořské výšce 2 020 metrů nad mořem. Tento hotel najdete v blízkosti lyžařského areálu, takže je ideální spojit pobyt i s dalšími zimními radovánkami. Nabízí 12 vytápěných iglú s barevným osvětlením a přírodními matracemi potaženými ovčí kůží. Hosty možná potěší i netradiční nabídka aktivit – co takhle vyzkoušet půlnoční frisbee, fotbal nebo sněhový golf? Nudit se tady rozhodně nebudete.

 

A co vy? Vybrali byste si mezi hotely svého favorita? Nebo dáváte raději přednost příjemně vytopené místnosti s krbem?

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář