Sirmione, perla jezera Lago di Garda

Největší italským jezerem a také nejznámějším a nejoblíbenějším je Lago di Garda. Ačkoliv leží ve vnitrozemí, převládá zde příjemné subtropické mikroklima, které umožňuje růst olivovníků, citrusových stromů či palem. Kromě úžasně čistého jezera s příjemně teplou vodou zde objevíte historická městečka, vinice i horská panorama. Bonusem pro Čechy je fakt, že cestu autem z Prahy můžete zvládnout za pouhých devět hodin

.Stejně jako Bellagio platí za perlu jezera Como, milovníci Gardy nazývají klenotem svého oblíbeného jezera městečko Sirmione, které leží na 4 km dlouhém výběžku poloostrova.

Již v 1. stol. n. l. vznikla na samé špičce poloostrova nejvýznamnější římská vila v severní Itálii, dnes zvaná Catulovy jeskyně, podle římského básníka Gaia Valeria Catulla, který zde pobýval. Kromě nádherného okolí jezera ho lákaly zejména přírodní sirné lázně s termální vodou vyvěrající z horkého dna jezera.

Počkejte si, až pomine odpolední nával turistů a hned poté se vydejte po dnes již stále otevřeném padacím mostě do pohádkového hradu, pocházejícím již z roku 1250. Hrad stojí asi 3 km od břehu ve vodách jezera Lago di Garda. Všechny věže i zvláštní cimbuří byly postaveny ve středověku za vlády mocného rodu Scaligeri, pánů blízké Verony. Když překonáte 146 schodů, naskytne se vám fascinující pohled na jezero i celou tvrz.

Kromě historického rázu Sirmione je zde možnost skvělého koupání na pláži s neskutečně čistou vodou přímo pod Catuluvými jeskyněmi. Zde se osvěžte místní vyhlášenou zmrzlinu, údajněnejlepší z celé Itálie. Když vás přepadne hlad, máte možnost se najíst v mnoha restauracích, které nabízejí místní speciality, skládající se z masa, ryb a místní zeleniny. Prostě skvělé. Nezapomeňte také ochutnat vynikající červené italské víno Bardolino.

Blízký zábavní park – Gardeland je největším zábavním parkem v celé Itálii. Je úžasný i v tom, že pobaví nejen malé návštěvníky, ale i dospělé. Může se chlubit třeba jednou z nejrychlejších horských drah v celé Evropě nebo aquaparkem s nekonečnými možnostmi vodní zábavy. V roce 2005 zařadil prestižní časopis Forbes tento zábavní park mezi pět nejzábavnějších parků světa.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

2 komentářů