Ravello, kam básníci odcházejí umírat

Významné turistické městečko Ravello leží v nadmořské výšce 315 m.n.m., přímo nad hladinou moře. Říká se o něm, že je blíže nebi než moři. Dvě neodolatelné romantické zahrady Villa Rufolo a Villa Cimbrone se zasloužili o pověst Ravella jako „místa, kam odcházejí básníci umírat“.

Ravello, ležící na pobřeží Amalfi, je právem považováno za jedno z nejkrásnějších městeček na světě. Shlíží ze svahů kopců na Tyrhénské moře a svými nezapomenutelnými výhledy okouzluje návštěvníky již po staletí. Ravello se pro svou krásu stalo oblíbeným místem odpočinku a inspirací pro největší celosvětové umělce.

Byla zde vytvořena jak literární, tak hudební veledíla a romantika městečka byla využita v mnoha filmech. Boccaccio se o Ravellu zmiňuje ve svém slavném románu Dekameron. Richard Wagner, jeden z nejslavnějších osobností německého romantismu, zde našel během svého pobytu v roce 1880 inspiraci k části své slavné opery Parsifal. I proto se v romantických zahradách Villa Rufolo koná každé léto obnovený mezinárodní Wagnerův festival klasické hudby. Jako místo pro své pravidelné dovolené si Ravello vybrali takoví velikáni jako Greta Garbo, Virginia Woolfová, Jacquelina Kennedyová nebo Tennessee Williams.

Stavební styl Villy Rufolo plně spojuje arabskou kulturu v italské architektuře. Opravdovým klenotem této stavby je maurský klášterní dvůr s úchvatnými výhledy na panorama celého Amalfského pobřeží. Tyto zahrady jsou pravděpodobně nejpůsobivějším a nejkouzelnějším místem celého městečka.

Dalším z překrásných paláců malebného městečka je Villa Cimbrone. Pří její návštěvě se vám bude zdát, že v jejím interiéru chtěl lord William Becket, majitel této jedinečné stavby, soustředit celou historii světa uvnitř jediné stavby. Zahrada, stejně jako ve Ville Rufolo, je nejkrásnější část celého komplexu. Fontány, umělé jeskyně, kopie chrámů a nádherné sochy jsou umístěny ve zdejší bujné vegetaci. Zdejší nádherný výhled je nazýván „Infinito“, nebo také Nekonečnost pro svoje nezapomenutelné panorama.

Ravello má pro cizince ještě jeden schovaný trumf. Je to místní kuchyně. Právě zde najdete to opravdu pravou neapolskou. Ochutnejte excelentní neapolskou pizzu nebo třeba sedm druhů těstovin.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *