Chioggia, důstojná kopie slavných Benátek

Když budete mít někdy cestu na severní pobřeží Itálie a na ty pravé Benátky nebudete mít náladu díky mačkanicím všudepřítomných turistů, zkuste navštívit Malé Benátky. Spousta kostelů, malé, křivolaké uličky, hádaví lidé a obrovské tržiště se zbožím mnohdy „za hubičku“ vám mohou zpříjemnit váš celodenní výlet.

Městečko Chioggia se totiž běžně nazývá „Malé Benátky“. Má se svým větším a slavnějším sousedem mnoho společného. Leží také v Benátské laguně a to v její nejjižnější části. Toto kouzelné rybářské městečko má historický střed podobný Benátkám. Najdete zde také romantické kanály a mnoho mostů, propojujících malé klikaté uličky. Ve středověku byla Chioggia druhým nejdůležitějším městem slavné Benátské republiky, hned po Benátkách. Největší a nejdůležitější kanál ve městě je Canal Vena, nad kterým se tyčí devět mostů. Všechny důležité paláce a kostely v blízkosti kanálu jsou, podobně jako v Benátkách, obráceny hlavním průčelím na lagunu. Největším mostem přes lagunu je Ponto Vigo, po kterém dojdete na stejnojmenné náměstí, na kterém se nachází vysoký sloup, na jehož vrcholu je umístěn lev svatého Marka. Nepřipomíná vás to slavné náměstí sv.Marka v Benátkách?

Chioggia je, na rozdíl od Benátek, stále oblast, kde mnoho lidí pracuje mimo cestovní ruch. Můžete vidět, jak místní opravují sítě nebo jak čistí své malé lodní čluny a přitom vzduchem se šíří vůně rajčatové omáčky, cibule a olivového oleje. Chioggia si dodnes udržela pozici jednoho z nejvýznamnějšího rybářského přístavu na Jadranu. Právě zde můžete naplno zažít atmosféru jednoho z nejživějších rybích trhů v Itálii. Obrovský rybí trh prodává místní, ale i dovážené ryby. Právě sem míří kuchaři či majitelé restaurací, aby koupili čerstvé ryby, ale i konzervované, uzené, mražené nebo sušené. Zkrátka se zde setkáte se vším, co moře nabízí.

Velkým lákadlem pro turisty ale není jen rybí trh, ale i obrovský trh, který se koná každý čtvrtek v samém srdci Chioggie. Na tomto trhu můžete nalézt vše od nábytku, povlečení a záclon až po běžnou konfekci nebo společenské oblečení. Můžete zde narazit na obyčejné vietnamské zboží, ale také na italské značky, na obuv z pravé kůže či rozmanité výrobky od známých firem.

Nechte se zlákat tímto malebným městečkem a jen tak bezstarostně brouzdejte uličkami. U sklenky dobrého italského vína „nasajete“ mezi místními mnohem víc pravé benátské atmosféry, než ve všech bazilikách těch pravých Benátek.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *