Jaro v Itálii. Ideální doba na objevování této krásné země

Stále více lidí dává přednost dovoleným na jaře nebo na podzim. Vyhnou se tak totiž snadněji davům turistů, kterých jsou v letních měsících plné pláže i ulice měst. Jaro také zvlášť v jižních zemích nabízí naprosto ideální počasí pro cestování. Není ještě příliš vedro, aby vás nelákaly procházky po venku a zároveň je dostatečně hezky, […]

Stále více lidí dává přednost dovoleným na jaře nebo na podzim. Vyhnou se tak totiž snadněji davům turistů, kterých jsou v letních měsících plné pláže i ulice měst. Jaro také zvlášť v jižních zemích nabízí naprosto ideální počasí pro cestování. Není ještě příliš vedro, aby vás nelákaly procházky po venku a zároveň je dostatečně hezky, abyste mohli vyrazit na lehko a užít si i slunce a nachytat bronz. Krásným místem, kam na jaře vyrazit je Itálie. A možná spíše než k moři vyrazte do měst a do přírody. Itálie není jen o dlouhém pobřežím plném pláží, ale nabízí mnohem víc. A Česko je natolik blízko, že by byl hřích tam alespoň jedenkrát nezajet na poznávací dovolenou.

Itálie toho nabízí tolik, že to všechno nelze stihnout během jediné návštěvy. Chceme vám ale dnes představit přehled těch nejkrásnějších míst, která rozhodně stojí za návštěvu a vy si pak dle vašich preferencí, časových možností a itineráře můžete vybrat.

Na gondolu do Benátek

Benátky jsou tradičním cílem zamilovaných párů, ale byla by škoda je nenavštívit jen proto, že se na ulici nechcete těsnat s líbajícími se páry. Benátky jsou především nádherné a netradiční město s bohatou historií, které vlastně celé leží na vodě a pro objevování jeho krás je tedy nejsnazší nechat se svést ikonickou gondolou. Pokud budete mít milého gondoliéra, možná vám i zazpívá a především vám bude schopný podrobněji představit krásy Benátek. Nemusíte zde strávit celý týden, stačí i jediný den, abyste navštívili ty největší skvosty a poté opět můžete vyrazit do méně přelidněných míst.

Na nákupy do Milána

Většinou jsou módními mekkami hlavní města, ale v Itálii se za centrum módního dění zcela oprávněně považuje Miláno. Pokud tedy milujete módu, sledujete nové trendy a nakupování je váš nejoblíbenější koníček, pak se tady skutečně vyblázníte. Jen musíte počítat s tím, že za levno tady zrovna nenakoupíte. Miláno však stojí za návštěvu tak jako tak, je nádherné a zvlášť teď na jaře jsou rozkvetlé ulice skutečně dech beroucí.

Pro netradiční fotku do Pisy

Kromě Kolosea je snad v Itálii už jedno místa, kam se lidé jedou především vyfotit. Ano, hádáte správně, je to šimá věž v Pise. Tento netradiční architektonický kousek láká návštěvníky z celého světa a ulovit tam fotku bez dalších turistů je prakticky nemožné. Pokud ani vy bez fotky odjet nemůžete, na chvíli se v tomto městečku zastavte, vyfoťte se, pořiďte suvenýry pro známé (výběr budete mít skutečně velkorysý) a honem někam, kde je méně lidí.

Na pizzu do Neapole

Celá Itálie je vyhlášená svou mimořádně chutnou a oblíbenou kuchyní. A to stejné platí i o pizze, která pochází právě z tohoto města. Zajít do místní restaurace a ochutnat si tuto pochoutku je určitě skvělý nápad, pokud si potrpíte na gurmánské zážitky.

Za odpočinkem k jezerům na severu

Severní část Itálie se ještě nese dost v duchu italských Alp, takže se můžete těšit na zasněžené vrcholky, krásné výhledy i možnost odpočinku u nádherných křišťálově modrých jezer. Mezi nimi lze zmínit například jezero Como, kam Italové rádi míří na letní prázdniny, protože zde alespoň trochu uniknout přívalu turistů i velkému vedru. Ale dech beroucích jezer je na severu opravdu mnoho, stačí si jen vybrat. Každé má své neopakovatelné kouzlo.

Za historií do Vatikánu

Milujete-li historii a zajímáte se i o dějiny církve, pak je vaší nutnou zastávkou i malinký státeček v srdci Říma, Vatikán. Nemusíte být křesťané, abyste ocenili rozsáhlost vatikánských sbírek a může se vám klidně stát, že uvidíte i papeže.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *