Kam za skutečnou exotikou? Madagaskar je rájem rostlin a zvířat, které jinde nenajdete

Před uvedením slavného animovaného filmu byl možná tento ostrov na východě Afriky znám jen těm, kteří se zajímají o geografii a netradiční místa na zeměkouli. Od té doby se ale stal vyhledávaným cílem turistů právě proto, že zde najdete zvířata, rostliny i krajinu, kterou jinde neuvidíte. Madagaskar si díky své odlehlosti od jiných částí světa […]

Před uvedením slavného animovaného filmu byl možná tento ostrov na východě Afriky znám jen těm, kteří se zajímají o geografii a netradiční místa na zeměkouli. Od té doby se ale stal vyhledávaným cílem turistů právě proto, že zde najdete zvířata, rostliny i krajinu, kterou jinde neuvidíte. Madagaskar si díky své odlehlosti od jiných částí světa zachoval po celá staletí jedinečnou flóru a faunu, kterou rozhodně stojí za to objevit. Chcete-li letos vyrazit za dobrodružstvím, pak může být Madagaskar vaší vysněnou destinací.

Madagaskar je známý především díky lemurům, baobabům nebo vzácným druhům ptactva. Ale má co nabídnout i tehdy, pokud se zajímáte spíše o krajinu. Jedinečné kaňony, propasti, vodopády i tropická džungle – to vše se před vámi otevře jako na dlani. Tento ostrov je téměř tak velký jako celá Francie, takže se nemusíte bát, že byste tam neměli po pár dnech co dělat.

Co nevynechat

Pokud se vám na Madagaskar skutečně podaří dostat, zapiště si několik tipů, co rozhodně při vaší návštěvě nevynechat. Ať už máte jen pár dní nebo více času, tyto atrakce jsou tím nejzajímavějším co na ostrově najdete.

Alej baobabů

Tyto mohutné stromy najdete roztroušené po celém ostrově. Jsou obrovské, mohou měřit až 30 metrů na výšku a až 10 metrů na šířku. Prostě obři mezi stromy. Jinde na světě je nenajdete. Ačkoliv na Madagaskaru jich roste poměrně dost, přesto je tato alej jedinečná právě tím, že nádherně lemuje jednu z cest a vytváří tedy místo, kde lze udělat nezapomenutelné fotky. Nachází se asi jen hodinu cesty od města Morondava.

Tsingy

Tento park poblíž západního pobřeží rozhodně není výletem pro turisty v žabkách. Musíte nejprve překonat poměrně náročnou jízdu autem, který trvá klidně i několik hodin v závislosti na podmínkách a schopnostech řidiče. Nicméně odměnou vám bude pobyt mezi netradičně formovanými vápencovými skálami, které voda i vítr roky formovaly do podoby ostrých špičáků, které se mohou tyčit do výšky několika metrů. Je to dech beroucí podívaná, ale vyžaduje dobrou fyzickou kondici i vybavení.

Národní park Isalo

Mezi další přírodní nádhery patří národní park Isalo. Najdete zde několik značených turistických cest, skály, propsati, útesy i kaňony a samozřejmě i úchvatnou flóru a faunu všude okolo. Na cestu si ale musíte najmout průvodce. Zadarmo to tedy nebude, ale za tuto podívanou se vyplatí zaplatit.

Nosy Be

Když jste na ostrově a ještě u Afriky, byla by škoda nevykoupat se v krásně vyhřátém moři. Místem kam jet je Nosy Be. Najdete zde dlouhé kilometry písečných pláží a nádhernou křišťálově modrou vodu. Mimo to tu jsou i velmi drahé restaurace a rezorty, ale nikdo neříká, že tam musíte chodit. Můžete využít řadu aktivit, které zde podnikaví místní nabízí – šnorchlování, rybaření i sledování velryb. Budete si připadat jako na dovolené u moře, ale zároveň budete mít pořád kousek do úžasné přírody, kterou jinde neuvidíte.

Lemur Island

Byla by škoda navštívit Madagaskar a zároveň se nesetkat s tímto populárním stvořením, které proslovil právě známý animovaný film. Zatímco do té doby lemury znal málokdo, teď jsou populární motivem na hračkách nebo třeba i školních pomůckách. Tato stanice se snaží zachraňovat lemury a vracet je zpět do divoké přírody. Pokud se to nepodaří, nechá si je v parku a pečuje o ně. Můžete zde vidět čtyři různé druhy těchto zábavných stvoření a dozvědět se o nic více.

Pokud vás tyto popisy zaujaly, zkuste se podívat na internetu po letenkách. Nebude to sice zadarmo, ale dá se sehnat i poměrně dobrá cena, pokud si letenku zarezervujete s předstihem. Určitě to nebudou vyhozené peníze, to vám můžeme slíbit.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *