Salzburg, to je nejen rodiště W.A.Mozarta

Mozartovo rodiště, nádherná poloha města uprostřed přírody Solné komory a největší hudební festival v Evropě. To je Salzburg, město plným právem zapsané na listinu Světového kulturního dědictví UNESCO.

Návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších muzeí v Rakousku umístěného přímo v Mozartově rodném domě je skoro povinnost každého návštěvníka tohoto překrásného města. Rodina hudebního génia obývala tehdy byt ve třetím patře po dobu celých 26 let. Zde prožil Wolfgang Amadeus své dětství i jinošská léta. K nejvýznamnějším exponátům slavného muzea patří jeho klavichord, jakýsi předchůdce klavíru na který Mozart osobně hrál nebo jeho dětské housle.

Další významnou atrakcí, kterou musíte navštívit během vašeho pobytu v Salzburgu, je pevnost Hohensalzburg, hrdě se vypínající nad městem. Již od roku 1892 je v provozu pozemní lanovka, díky které si i starší návštěvníci mohou vychutnat excelentní výhled z tohoto největšího zachovalého hradního komplexu ve střední Evropě.

Již na začátku 17. století nechal postavit zdejší arcibiskup Dietrich přepychový zámek Mirabell pro svou světskou milenku Salome. I dnes je zámek a zámecká zahrada velkou atrakcí, kde se konají ty nejromantičtější svatby, které si lze představit. Mramorový sál, bývalý reprezentační prostor knížecího arcibiskupa, zažil i řadu hudebních vystoupení Leopolda Mozarta a jeho dvou dětí Wolfganga a Nannerl. Dnes je jedním z nejkrásnějších oddacích sálů na světě.

V době nejdůležitější hudební události v Evropě, zdejšího festivalu, se návštěvníci hledající luxus ubytovávají v salzburském pětihvězdičkovém hotelu Schloss Mönchstein. Dostanete se sem lanovkou přímo ze srdce historického centra. Zámecká okna jsou zalitá olovem, nábytek je z 18.století a malá kaple pochází dokonce z roku 1500. Hosté jako ruský car Alexander II nebo samotný Mozart zde zažili nejedno milostné dobrodružství. Máte-li dostatek peněz na rozhazování, ubytujte se ve věžním apartmánu. Bude se vám zdát, že hotel má těch hvězdiček nejméně deset.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *