Jak se naučit cizí jazyk? Zkuste tyto tipy, se kterými to půjde lépe

Máte potíže s učením jazyka? Přiznejme si, že učit se nový jazyk je těžké. Ne každý na to má přirozený talent a pro mnoho lidí je to doslova boj na celý život. Ale pokud budete ke studiu přistupovat s ohledem na vaše schopnosti, časové možnosti a také nejnovější poznatky o učení, můžete uspět. Poradíme vám, jak se naučit nový jazyk tak, abyste na cestách mohli být zase trochu sebevědomější.

Použijte personalizovaný jazykový plán

Ne všichni studenti jazyků jsou stejní. Někteří jsou začátečníci, jiní pokročilejší a někteří potřebují specifický jazyk v závislosti na tom, proč se jazyk učí. Proto je vždycky dobré zamyslet se nad tím, kde se nacházíte vy, co potřebujete a jak toho dosáhnout. Pokud víte, že na vás dril slovíček nefunguje, nemá smysl jej po stopadesáté zkoušet. Metod je dnes celá řad, tak se není třeba omezovat jen na ty tradiční.

Učte se jazyk na cestách

Pryč jsou doby, kdy jste museli být ve třídě, sedět před knihou nebo trčet doma u počítače, abyste se naučili nový jazyk. Díky telefonům, které máte kdykoli během dne po ruce, můžete studovat jazyk na cestách; bez ohledu na to, kde na světě se nacházíte. Existuje celá řada velmi efektivních aplikací, které vám pomohou naučit se nový jazyk, nebo si efektivně procvičovat a upevňovat již známé věci.

Udělejte si z lekcí jazyka rutinu

Jak může potvrdit každý, kdo nechodí na jazykové kurzy, nejtěžší na učení se nového jazyka je skutečně u něj vydržet. Je tak snadné nechat se pohltit myšlenkou rozšířit své jazykové znalosti a po pár měsících z toho vypadnout, když vás něco rozptýlí nebo odpadne vaše předchozí nadšení. Opět můžete využít možností různých aplikací, které vám každý den v daný čas připomenou, že máte studovat. Může také pomoci, když si na studium vyhradíte vždy konkrétní čas v daném dni. Tak si snadněji vytvoříte návyk, který se ve vaší každodenní rutině po nějaké době natolik ustálí, že pro vás studium bude přirozené.

Používejte různé techniky

Nejde jen o to znát dobře gramatiku nebo rozumět čtenému textu. Klíčové je naučit se také mluvit, poslouchat a umět správně a rychle reagovat. Proto se ujistěte, že jazyk procvičujete nejen pasivně prostřednictvím cvičení nebo četby, ale také jej aktivně využíváte – ideální jsou například nějaké diskusní skupinky nebo opět možnost využít aplikací, které propojují lektory se studenty z celého světa. Stačí si pak zaplatit třeba jen jednu konverzační lekci týdně, ale rozdíl to udělá veliký.

Stanovte si hmatatelné cíle

Pokud patříte k těm, kteří dobře fungují tak, že se motivují pomocí cílů, pak vám doporučuji, abyste toho využili i při studiu jazyků. Ať už si stanovíte krátkodobý cíl “studovat 5 dní v týdnu”, nebo dlouhodobý cíl udržet konverzaci v daném jazyce po dobu jednoho roku, vědomí, čeho přesně chcete učením nového jazyka dosáhnout, vám pomůže udržet se v rutině, neztratit motivaci a vědět, na co se chcete soustředit.

Vyrazte na cesty

Chcete využít své nové jazykové znalosti? Cestujte! Cestování do destinace, kde se vaším studijním jazykem běžně mluví, vám zázračně pomůže udržet si informace, které jste se naučili. A pokud váháte nebo máte problém se znalostí slov, která chcete v zahraničí použít, není dnes nic snazšího, než si stáhnout online překladač nebo kvalitní slovník. Vyhledávat tak můžete rychle a ani v konverzaci se neztratíte. Navíc se trochu zbavíte přirozeného studu a trošku se oťukáte, což vám pomůže i při dalších studiu.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/best-way-to-learn-a-language
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Leeloo Thefirst: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-cervena-zena-nohy-5409047/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *