8 nejčastějších chyb při cestování a jak se jich vyvarovat

Ať už cestujete pravidelně, nebo jezdíte na dovolenou jen občas, tyto tipy vám pomohou vyhnout se 8 největším chybám, které mohou zničit vaši cestu! S trochou plánování je snadné vyhnout se některým z nejčastějších chyb při cestování, abyste si mohli dovolenou naplno užít.

1.Berete si s sebou příliš věcí

Je lákavé vzít si s sebou oblečení pro každou možnou příležitost, ale ztěžuje to přepravu zavazadel, a navíc se můžete dostat do problémů s vysokými poplatky za zavazadla, která omylem překročila hmotnostní limit. Místo toho si sbalte zavazadlo jako obvykle a pak z něj vyndejte polovinu původně plánovaného oblečení. Stejně všechno ani omylem nevynosíte a kdyby bylo nejhůř, vždycky si můžete na cestě něco vyprat.

2. Nezkontrolujete si mobilní tarif

Je důležité vědět, co váš tarif pokrývá, abyste se vyhnuli poplatkům za datový roaming. Před nástupem do letadla vypněte data a nechte telefon v režimu letadlo (stále se budete moci připojit k wi-fi). Pokud jsou pro vás data důležitá, zkuste si po příletu koupit mezinárodní tarif nebo místní SIM kartu.

3. Nedáváte si dostatek času na přestupy

Podmínky letu mohou být nepředvídatelné. Pokud má jeden z nich zpoždění, můžete být nuceni spěchat přes neznámé letiště, abyste stihli navazující let, a bohužel se může stát, že to nestihnete včas. Nejlepší je rezervovat si je s bezpečnou rezervou mezi nimi. Pokud cestujete přes londýnské letiště Heathrow, počítejte zde alespoň s dvouhodinovou přestávkou, protože jen při přestupu z jednoho letu na druhý musíte projít bezpečnostní kontrolou.

4. Neberete si žádnou hotovost v místní měně

Jakmile opustíte letiště, budete v mnoha zemích potřebovat místní měnu, abyste mohli jezdit veřejnou dopravou nebo taxíkem. Vybíráním peněz z letištních bankomatů rozhodně nezískáte výhodné kurzy, takže se raději připravte předem a nějakou hotovost si nachystejte už před cestou.

Kdykoli je to možné, používejte k placení kartu (vždy si s sebou vezměte kartu bez poplatků za zahraniční transakce), ale určitě se vyplatí mít pořád po ruce aspoň nějakou hotovost. Návštěva místních trhů je přece velmi zábavná – a mnoho z těchto míst nepřijímá kreditní karty.

5. Zapomínáte na cestovní pojištění

Cestovní pojištění kryje stornopoplatky, takže pokud se nečekaně nemůžete dostavit na dovolenou nebo služební cestu, nepřijdete o tisíce korun. Dále pojišťovna pokryje nouzové léčebné výlohy, které mohou být potřeba opravdu velmi nečekaně.

6. Nezjistili jste si požadavky pro vstup do země

Představte si, že dorazíte do vaší destinace a nakonec zjistíte, že vám kvůli nějakým byrokratickým pravidlům neumožní vstup do země. To je skutečně noční můra každého cestovatele. Existuje několik webových stránek, které uvádějí vízové požadavky pro různé země, takže si je pečlivě zjistěte předem a ujistěte se, že jsou skutečně aktuální.

7. Překombinujete svůj program

Budete příliš zaneprázdněni hledáním všech klenotů nebo sledováním tipů od místních obyvatel a potíže spojené s tolika cestami mohou být stresující. Ujistěte se, že si dopřejete čas na odpočinek a vyberete si z dané destinace skutečně to nejlepší, co nabízí.

8. Neuchováváte své cennosti v bezpečí

Krádež je to poslední, co byste chtěli řešit, proto se vyhněte krádeži hotovosti, elektroniky nebo jiných cenností. Pamatujte na to, že zloději se mohou vyskytovat skutečně všude a je potřeba se na to připravit. Pomůže, když budete své cennosti mít na různých místech, ale také si můžete pořídit třeba speciální kapsičku na doklady a karty, kterou budete nosit na těle.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/biggest-travel-mistakes
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Jason Toevs: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/svetly-let-obloha-osoba-2033343/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *