Podzimní dovolená v Evropě: Objevte 10 nejkrásnějších destinací

Hledáte nejlepší místa, která můžete navštívit v Evropě, ale chcete se vyhnout davům lidí? Přinášíme 10 tipů na destinace, která vás rozhodně nezklamou! Jednou z nejúžasnějších věcí na cestování po Evropě je to, že vše je vlastně relativně blízko a za pár hodin se letadlem dostanete prakticky kamkoliv. Proto je dovolená v Evropě jednou z nejlepších možností, jak si užít volno, a přitom netrávit desítky hodin na cestách. Kam tedy vyrazit, když se po letních šílenství konečně studenti vrací do školních lavic a všude bude trochu méně přelidněno?

Kotor, Černá Hora

Tento krásný středomořský přístav, ukrytý v kaňonu řeky Ria, je obklopen nesmírně bohatou historií. Staré části opevnění jsou jen tím prvním, co vás udeří do očí, ale městečko toho nabízí mnohem více. Středověké centrum, památníky z druhé světové války, ale i napoleonské brány dávají poznat, že se zde potkávají milníky evropské historie, kterou rozhodně stojí za to prozkoumat. Navíc v září nebo říjnu se tyto destinace začínají pomalu vylidňovat, a tak si zde užijete daleko více klidu než během léta.

Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník, jedno z 10 nejzachovalejších středověkých měst na světě, je známý pro svůj dokonalý přímořský půvab. Proto rozhodně nevynechejte centrum města, které vás vtáhne daleko do historie, ale nezapomeňte využít i četné pláže v okolí a odpočiňte si při procházce v botanických zahradách a v Arboretu Trsteno, nejstarším arboretu na světě! Začátek podzimu je ideálním časem pro návštěvu, protože moře je ještě příjemně vyhřáté na koupání, ale zároveň už nepanují taková vedra, abys bylo nepříjemné procházet se v historickém centru města.

Svatý Mořic, Švýcarsko

Svatý Mořic je velkou zimní destinací ve Švýcarsku, ale v létě je zde mnohem méně lidí. S nadmořskou výškou 1 856 metrů se může pochlubit spoustou slunečných dnů, přesto zde nikdy není příliš horko. Milovníci outdoorových aktivit se mohou těšit na mnoho turistických tras v oblasti a ti, kteří hledají odpočinek, mají na výběr z mnoha lázeňských středisek.

Reykjavík, Island

Hlavní město Islandu je ideální destinací pro cestovatele, kteří mají zájem o dobrodružství v divočině, ale chtějí se po náročném dni vrátit do pohodlí civilizace. Jednodenní výlety vám umožní prozkoumat osamělou krásu islandské krajiny a poté si užít atmosféru hlavního města se všemi jeho krásami. Na Islandu navíc na podzim již není hlavní sezóna, a to znamená také levnější letenky i ubytování.

Bergen, Norsko

Pokud se chcete podívat na norské fjordy, Bergen je ideálním místem, odkud vyrazit. Toto okouzlující město nabízí nejen snadný pěší přístup ke spoustě okolních památek, ale díky svým barevným domům a útulné atmosféře je také ideálním místem, kde se můžete schoulit u šálku kávy nebo si dopřát místní vyhlášenou rybí polévku. Na podzim vás sice na severu může potkat i dost nepříznivé počasí, ale stejně tak můžete mít štěstí na krásné babí léto.

Göteborg, Švédsko

Göteborgské souostroví je souborem ostrovů, z nichž některé jsou velké a některé jsou skutečně malinké tak, že se na ně sotva vejde jeden dům. Pokud rádi cestujete po ostrovech, Göteborg je rozhodně ideální destinací. Ve městě můžete strávit den plný adrenalinu v zábavním parku Liseberg, projít se mnoha parky a užít si proslulou hudební scénu.

Tenby, Wales

Toto malebné velšské město je ideální pro cestovatele, kteří si chtějí užít malebné anglické babí léto u moře. Kromě výletů na některou z jeho pláží můžete navštívit některou z jeho nádherných uměleckých galerií a muzeí, například The Glass Gallery, která se specializuje na vitráže, nebo Tenby Museum. Kousek od městečka se tyčí hrad Pembroke, kde se narodil král Jindřich VII. Připravte se ale na to, že kopání v oceánu je jen pro otužilce. Byť se zde místní v létě často koupají, na podzim se rychle ochlazuje a voda je vždycky o dost studenější, než na co jsme zvyklí v Evropě. Pořád si ale můžete užít nádherné vycházky a vychutnat si romantická zákoutí tohoto roztomilého městečka.

Antverpy, Belgie

Antverpy jsou tím pravým místem, kam se vydat, pokud jste fanoušky renesančního umění. Najdete zde spoustu muzeí, prohlídek a architektonických mistrovských děl, od Reubensova domu až po Staré muzeum. Obzvláště oblíbené jsou cyklistické výlety po městě, protože Antverpy jsou zvlášť přátelské k cyklistům, a mohou být příjemným způsobem, jak po městě cestovat prakticky zdarma a dostat se všude, kam potřebujete.

Lublaň, Slovinsko

Lublaň je hlavní město Slovinska. Přesto si stále zachovává kouzlo přátelského maloměsta s výhodami moderního vybavení a zázemí. Na začátku podzimu zde pořád můžete narazit na celou řadu venkovních akcí, jako jsou divadelní představení v parku, a dokonce i venkovní knihovna, takže si užijete sluníčka a různých pouličních festivalů.

Tallinn, Estonsko

Stejně jako Lublaň je i Tallinn hlavním městem, které si však dokázalo zachovat svérázný historický půvab. Během letních dní je doslova pulzující metropolí, která láká na řadu venkovních festivalů. Nedaleký park Kadriorg nabízí krásné botanické procházky s bohatou historií a architektonickými zajímavostmi. Celá baltská oblast je cestovateli poněkud podceňovaná, ale ve skutečnosti je to neobjevený klenot Evropy, kde si každý najde to své.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/places-to-visit-europe-summer
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Miguel Arcanjo Saddi: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-plaz-pisek-pobrezi-14919178/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *