Jak ušetřit na ubytování? Zkuste tyhle triky, abyste zbytečně nepřepláceli

Tyto triky se rozhodně vyplatí znát dřív, než se vypravíte na vaši příští dovolenou. Umožní vám ušetřit při rezervaci hotelů a pomohou vám získat nejlepší cenu za příští pobyt v hotelu, abyste ušetřili peníze na každé dovolené.

Dovolená může stát hodně peněz, což je samozřejmě problém, se kterým se potýká značná část cestovatelů. Přesto vám několik osvědčených triků při rezervaci hotelu může pomoci získat nejlepší možnou cenu. A samozřejmě vždy existuje řada variant, jak náklady za ubytování srazit zcela na minimum – couchsurfing, stanování, camping apod. Zvažte tedy i tyto varianty, byť s sebou nesou větší nepohodlí a menší bezpečnost.

Porovnání cen online pomocí stránek pro rezervaci hotelů

Díky nástupu internetu existuje více způsobů, jak přímo porovnat ceny. Můžete se podívat na webové stránky jednotlivých hotelů a porovnat je, ale můžete také využít stránky jako Booking.com, Kayak, Trivago nebo některou z nesčetných dalších, které tuto práci udělají za vás. Takto si budete moci prohlédnout hotely, které nabízejí podobné služby, ale v různých cenových relacích, což vám umožní vybrat si ten nejpříznivější z hlediska rozpočtu. Můžete také vyhledávat specifické informace, jako například hotel vhodný pro domácí zvířata nebo krytý bazén.

Zavolejte nebo napište e-mail přímo do hotelu

I když srovnávací weby mohou nabízet skvělé nabídky, jediný skutečný způsob, jak zjistit, že jste získali nejlepší nabídku, je kontaktovat hotel přímo. E-mail často funguje, ale telefonát je obvykle nejrychlejší možností. Můžete se zeptat, zda mají nějaké speciální balíčky, nabídky nebo slevy, a dokonce zvážit, zda se nezmíníte o cenách, které jste našli za jejich pokoje na srovnávačích, pro případ, že by vám chtěli udělat lepší nabídku.

Vybírejte i hotely, které se nezobrazují na hlavních vyhledávacích stránkách

Některé hotely nemají prostředky investovat peníze na reklamu, a tedy i na to, aby se vyskytovaly na předních pozicích internetových vyhledávačů. Ale vůbec to neznamená, že tyto hotely nestojí o vaši pozornost. Ve skutečnosti bývají tyto hotely levnější, protože mají méně návštěvníků a mohou vám nabídnout zcela bezkonkurenční ceny. Zkuste tedy zapátrat i na dalších stránkách webových výsledků, nebo se poptejte přímo známých v daném regionu.

Hledejte kupóny na internetu

Stránky s kupóny představují snadný způsob, jak ušetřit peníze. Najděte si nějaký, který je použitelný, a využijte třeba několik desítek procent slevu nebo nějaké služby navíc.  Skvělé stránky pro vyhledávání kupónů jsou Groupon a LivingSocial, jen se ujistěte, že jste se pečlivě seznámili se všemi podmínkami využití kupónu, abyste nakonec nebyli nepříjemně překvapeni. Ujistěte se, že přesně rozumíte tomu, co kupujete, a případným omezením, jako je konkrétní časový rámec, během kterého je kupon platný, nebo poplatky za zrušení.

Nezapomeňte zkontrolovat stránky jako AirBnB

Airbnb a podobné stránky nabízejí obrovské množství nabídek domů a bytů, které lze na určitou dobu pronajmout přímo od majitelů. Nabídky jsou navíc velmi rozmanité, takže pokud máte zájem ubytovat se jinde než v zaběhlém hotelu, je to skvělá volba. I když tyto nabídky bývají mnohdy levnější, často se k nim nevztahují stejné služby jako k pobytu v hotelu a pravidla jednotlivých nabídek závisí výhradně na majitelích, takže na to před rezervací myslete.

Návštěva mimo sezónu

Hotely si budou účtovat více, pokud budou mít spoustu potenciálních návštěvníků.  Ušetřete peníze tím, že budete cestovat mimo sezónu. Tyto výhody se netýkají jen cen hotelů, ale i letenek, které jsou mimo sezónu často levnější. Můžete počítat s tím, že polovina podzimu a polovina jara bývá obvykle mimo sezónu, protože většina lidí je zaneprázdněna prací nebo školou a nebere si moc volna. V každé zemi se však sezóna může lišit, takže je vhodné si tyto informace vždy aktuálně ověřit. Klíčové je si také uvědomit, že to má své důvody. Mimo sezónu mohou být některé památky zavřené, případně může být pro cestování méně vhodné počasí. Proto vezměte všechny tyto informace do úvahy.

Prozkoumejte pobytové balíčky

Cestovní balíčky mohou být velmi specifické a mohou, ale nemusí přesně vyhovovat vašim potřebám, ale pokud najdete nějaký, který je použitelný, zkuste jej využít, jelikož tyto balíčky bývají s výraznou slevou. Zkuste se podívat na stránky s nabídkou zájezdů pro vaši konkrétní oblast. Někdy velké destinace nabízejí balíčky, které zahrnují i různé atrakce v místě, jídlo a ubytování dohromady.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/how-to-get-best-prices-on-hotels-2

ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Martin Péchy: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/hotel-budova-italie-architektura-2844474/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *