Italská Maremma, to jsou úžasné pláže a božský klid

Je to až s podivem, ale i v turisticky hojně navštěvovaném Toskánsku můžete ještě najít nedotčenou přímořskou krajinu a dlouhé panenské pláže. Právě tady leží národní park Maremma, který je označován za poslední divoký kousek italského pobřeží. Najdete ho mezi městy Orbetello, Magliano a Grosseto na pobřeží Tyrhénského moře.

Dochoval se tady asi 20 kilometrů dlouhý kus pobřeží nenarušený výstavbou hotelů a resortů, bez “plážového servisu”, pobřežních mol, prodavačů zmrzliny a večerních diskoték. Můžete se tu celý den povalovat na plážích, kam skoro nikdo nepřijde.

Pobřeží Maremmy je přístupné po jediné silnici, která vede z vesnice Alberese do miniaturního “letoviska” Marina di Alberese. Až sem dorazíte, nečekejte žádná přeplněná parkoviště. Uvítá vás pouze jedno parkoviště a několik jednoduchých barů. Ale kvůli míchaným nápojům se do Mariny di Alberese nejezdí. Uchvátí vás zde krásné moře, s vlnami nezkrocenými umělými bariérami nebo moly.

Pláž u Mariny di Alberese je dlouhá několik kilometrů a můžete po ní volně procházet tam a zpět pod mohutnými korunami vysokých pínií. Vzduch je prosycen solí a vůněmi silic a z vrchu vás pozdraví prolétající racek. Vlastní pobřežní linii pak od vnitrozemí odděluje  nevysoký pás dun.

Když vás omrzí povalování, vydejte se z vesnice Albarese na pěší výlet, který se nazývá Le torri, tedy Okruh věží. Přivede vás k majestátním ruinám dvou strážních věží, které tu byly postaveny na obranu před saracénskými piráty.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *