Riccione, zelená perla Jadranu

Bay and seafront of Rimini and Riccione with umbrellas in summer

Přímořské letovisko Riccione najdete nedaleko největšího evropského turistického centra – Rimini. Je také nazývané “zelenou perlou Jadranu”. Leží v oblasti Emilia – Romagna, v provincii Rimini. Na sever, do Benátek je to necelých 200 kilometrů, na jih, do Říma okolo 350 km. Vůdčí role Riccione jako centra turistického ruchu (hned vedle Rimini) má své kořeny už v minulosti. Od 19. století si zde stavěli své letní rezidence bohatí Boloňané, kteří nešetřili chválou a tím přitáhli i další zájemce o tuto oblast. V roce 1934 si zde nechal postavit vilu italský fašistický diktátor Benito Mussolini. Ten pocházel z města Forli, které se nachází též v oblasti Emilia Romagna a Riccione si zamiloval už v dětství, kdy sem jezdíval trávit léto s matkou. Dnes slouží vila s nádhernou zahradou a výhledem na moře jako galerie pro pořádání sezonních výstav.

V Riccione trávily léto hvězdy filmového, televizního, hudebního i sportovního nebe (Vittorio de Sica, Pelé, Mina, Ugo Tognazzi). Sousední Rimini je zase neodmyslitelně spjato se jménem režiséra Federica Felliniho, který kromě Rimini často zavítal i do Riccione. Při toulkách městem můžete narazit i na slavného motocyklového závodníka Valentina Rossiho, jehož rodiče vlastní dům jen pár kilometrů od Riccione.

Riccione je také městem módy. Jeho hlavní třída, Via Ceccarini, která ožívá zejména s přicházejícím večerem a nocí, je výstavní skříní celé riviéry v provincii Rimini. Návštěvník tu nalezne butiky nejvyhlášenějších italských designérů (Gucci, Prada, Armani). Via Ceccarini 

Riccione se také může pyšnit tematickým parkem Otremare s vodním světem, kinem IMAX a delfináriem, nádhernými plážemi i nepřebernou nabídkou ubytovacích kapacit a sportovišť.

Ale nejen moře láká návštěvníky. Výtečná kuchyně, historické památky a příroda, to vše by nemělo zůstat opomenuto. Na výlet vás možná zlákají i další turistická centra: Rimini, Misano Adriatico, Bellaria, Igea Marina, nebo Gabicce Mare. Z Riccione se také můžete vydat procházkou kolem moře do města Cattollica. Vaší pozornosti by neměla ujít návštěva tamního akvária. Nachází se pod mořskou hladinou a návštěvníkům se nabízí unikátní pohledy na mořský život. Pro odvážné je možnost, po domluvě, individuální potápění mezi žraloky, samozřejmě v bezpečnostní kleci. Prostě, když si toto město zvolíte místem vaší dovolené budete určit spokojeni. 

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *