V těchto bazénech by se chtěl vykoupat každý. Vyberte si váš oblíbený

Pokud vám zrovna zoufale schází dovolená a válení u bazénu, pak raději ani dál nekoukejte. Mohli byste propadnout velké závisti. Takové bazény skutečně lákají k tomu, aby do nich člověk skočil. Jen škoda, že takový si na zahradě asi nikdy nepostavíte. Ale užit si ten zážitek alespoň jednou určitě musí stát za to.

Marina Bay Sands, Singapur

Singapur se může pyšnit jedním z nejúžasnějších rezortů na světě. Je jím právě rezort Marina Bay Sands, který se nachází v zátoce Marina Bay. Tento rezort je známý svým zcela přepychovým kasínem a mnoha dalšími vymoženostmi, které jinde nenajdete. V celém komplexu je přes 2500 pokojů, obchodní centrum, muzeum vědy, dvě divadla, šest restaurací, dva plovoucí pavilony a samozřejmě bazén. Ale ne tak ledajaký bazén. Jedná se o typ tzv. “nekonečného bazénu”, který vytváří dojem, že se ztrácí do nekonečna a přes okraj můžete volně pokračovat stále dál a dál. Tento bazén je umístěn na vrcholku 57 patrových budov a je z něj tedy také mimořádný rozhled do okolí. Bazén měří přes 150 metrů a pyšní se nádhernou azurově modrou vodou. Je dech beroucí ve dne, ale v noci je zážitek ještě mimořádnější.

San Alfonso Del Mar, Chile

A rovnou se pojďme podívat na rekordmana mezi bazény. Tím je bazén v bytovém rezortu San Alfonso del Mar v Chile. Je považován za celosvětově největší. Měří na délku více než kilometr a pokrývá oblast o 8 hektarech. Je potřeba do něj napustit přes 250 milionů litrů vody, takže ekologové a ochránci přírody jistě nebudou nadšení. Alespoň jde o vodu z blízkého oceánu, která je filtrovaná a upravovaná. Maximální hloubka dosahuje přibližně 3,5 metru. Problém bohužel je, že je logicky přístupný pouze pro obyvatele rezortu. A jelikož zde není jediný hotel, musíte si koupit jeden z místních bytů, který, asi jak správně tušíte, nebude zrovna levný. Už i jen proto, že s společně s ním vzniká nárok k užívání tohoto bazénového rekordmana. Můžete si tedy alespoň prohlédnout fotky a začít šetřit na byt v Chile.

Hanging Gardens Pool, Bali

Kde jinde by měl být nějaký úžasný bazén než v ráji dovolenkářů, kteří milují povalování u bazénů a popíjení koktejlů na lehátku? Samozřejmě, nejeden skvělý bazén najdete i na Bali, ale tento přeci jen vyniká. Jedná se o podobný typ bazénu jako výše zmíněný v Marina Bay Sands, což znamená, že usiluje taktéž o vytvoření onoho dojmu “nekonečnosti”. Je ale o poznání menší a také níže položený. Najdete jej na úbočí Hanging Gardens v Ubudu. Bazénky se nachází na různých úrovních a je z nich krásný výhled na okolní džungli. Cílem architekta bylo vytvořit terasovité uspořádání podobné rýžovým polím, které jsou pro Bali tolik typické, což se mu také podařilo.

Amangiri Resort, The Grand Canyon, USA

Po náročném dni stráveném v Grand Canyonu potřebujete vydechnout u bazénu? Pak je zde pro vás Amangiri Resort, který je vzdálen jen co by kamenem dohodil. Najdete zde skutečně jedinečný bazén. Samotný rezort je celý postaven tak, aby byl bazén středem, kolem kterého se vše točí. Bazén je totiž jakoby vybudován okolo velkého písečného valu, který přímo navazuje na okolní poušť. Jde tedy o architektonicky velmi zajímavé propojení typické okolní přírody s luxusem a pohodlím rezortu. Pro mnoho návštěvníků, kteří jsou znaveni horkem pouště, je odpočinek u tohoto bazénu snad ještě větším zážitkem než samotná návštěva Grand Canyonu. Velikostí sice nijak zvlášť nevyniká, ale zcela odpovídá potřebám hotelových hostů. Rezort totiž není velký, a tak by ani větší koupací plocha nebyla využitelná. Pokud se tedy někdy podíváte do této oblasti, zvažte i možnost ubytovat se právě zde. Levné to nebude, ale divili byste se, kolik lidí si tuto příležitost nechce nechat ujít.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *