Za adrenalinem po Česku! V létě se ani u nás nudit nebudete

Letos bude pro mnohé z nás dovolená taková jiná a netradiční. Už jsme si zvykli trávit letní měsíce na cestách, objevovat nové kouty světa a sbírat nové zážitky na každém kroku. Koronavirová krize nám všem v něčem překazila plány a dost možná se to týká i našich představ o letní dovolené. Pokud jste chtěli vyjet do zahraničí, dost možná byla vaše cesta zrušena nebo jste se sami rozhodli ji odložit. A tak většina z nás bude dovolenou trávit u nás, v Čechách a na Moravě.

Jestliže se bojíte, že to bude nuda, dovolte nám vyvést vás z omylu. I v Česku se dá zažít dobrodružství a napumpovat si do žil dostatečnou zásobu adrenalinu. Neváhejte tedy v létě objevit ty nejlepší adrenalinové zážitky po Česku a užít si léto, na které budete ještě dlouho vzpomínat.

Vyrazte s partou kamarádů a svoje zážitky si nezapomeňte řádně zdokumentovat. Na raftu, v oblacích, v zorbingové kouli nebo na horském štítu se vám bude hodit spolehlivá outdoorová kamera, díky které si budete moci svoje emoce připomínat ještě dlouho poté. Na trhu je široký výběr a důležitá není jen cena, ale také kvalita, odolnost, a především pozitivní recenze zákazníků, kteří výrobek otestovali v praxi.

Kam vyrazit za adrenalinem?

Unikátní zážitek nabízí sportovní centrum Acrobat Park Štíty, které v roce 2002 nechal postavit olympijský vítěz Aleš Valenta. Teno multifunkční areál nabízí možnost vyzkoušet si skoky do vody z obřího můstku, vybláznit se na trampolínách a zrelaxovat se v krásném podhorském prostředí. Při skocích zažijete stejný pocit, jako mají profesionální lyžaři či snowbordisti a garantujeme, že při pohledu z můstku dolů b,udete mít pěkně nahnáno.

Zábavu pro celou rodinu nabízí také Adrenalin Park Jeseníky. Děti se dosyta vyblázní na trampolínách a dospělí mohou vyzkoušet třeba lukostřelbu obří lanovku nebo terénní čtyřkolky.

Jen pro ty, kdo mají pevné nervy

Nebojíte-li se výšek, pak pro vás bude ideální paragliding. Nejoblíbenější centrum je v Beskydech, kde kromě pořádné dávky vzrušení můžete obdivovat krásné hory a krajinu, která se při letu bude rozprostírat přímo pod vámi. Neméně dobrodružný je i seskok padákem, na který budete potřebovat určitě minimálně stejnou dávku odvahy a alespoň na chvíli potlačit pud sebezáchovy.

V Česku je také mnoho center, které nabízí možnost zorbingu. Že nevíte, o co jde? Představte si, že jste zavření v obrovské kouli, která se kutálí z kopce dolů. Už jen při té představě se vám obrací žaludek vzhůru nohama? Tak přesně takové pocity budete mít i při zorbingu. Zorbingová koule může při cestě ze svahu dolů dosáhnout rychlosti až 50 km/h a poté bezpečně zastaví na rovině či protisvahu. Je to tedy pořádná nálož adrenalinu, ale doporučujeme ji jen těm, kteří mají pevné nervy.

V posledních letech je populární také potápění v lomech. Je to sice o dost jiný zážitek než v moři, ale naučíte se tak základní techniky a v řadě lomů jsou pro potápěče nachystána i překvapení pod hladinou v podobě různých překážek nebo prolézaček.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *