Vydejte se s dětmi do Krkonoš: Tipy na ubytování i výlety

Krkonoše jsou naše nejoblíbenější a nejnavštěvovanější hory. A právě proto tu najdete plno aktivit pro malé i velké návštěvníky. Kam s dětmi v Krkonoších? Objevte hřiště s nejkrásnějším výhledem, výlety, které zvládne i kočárek a tipy na ubytování pro rodiny s dětmi

Výlety, které zvládnete i s kočárkem

Dovolené na horách se nemusíte bát ani s malým miminkem. V Krkonoších najdete trasy, které v pohodě zvládnete i s běžným kočárkem. Několik tipů, kam v Krkonoších s kočárkem, pro vás sepsala Martina z blogu Akční rodiče. Vydejte se třeba z Harrachova k Mumlavskému vodopádu, z Jánských lázní ke Kolínské boudě nebo z Horních Míseček na Medvědín.

Minizoo u Kolínské boudy

S dětmi na Sněžku

Při výletu na Sněžku ale kočárek určitě vyměňte za nosítko či šátek. Až nahoru můžete vyjet lanovkou, nebo si cestu alespoň podstatně zkrátit a lanovkou dojet do stanice Růžohorky. Tady se posilníte třeba výborným Krkonošským kyselem a borůvkovými knedlíky a pak se vydáte na vrchol naší nejvyšší hory. Pokud si troufnete vynechat lanovku úplně a dát celou trasu pěšky, přečtěte si rady a tipy, kudy s dětmi na Sněžku a co určitě zabalit do batohu. 

Lanovka na Sněžku

Herní krajina Pecka

Herní krajina Pecka vás i děti určitě nadchne. Najdete ji na Portáškách, kam se dostanete lanovkou, nebo pěšky z Velké Úpy či Pece pod Sněžkou. V cíli vás čeká les a louka s obřími mloky, rysy, zmijemi a jeleny. Ale nebojte, jsou dřevění, takže můžete bez obav vlézt třeba i do tlamy rysa. Vstup do herní krajiny je zdarma.

Herní krajina Pecka

Hřiště s nejkrásnějším výhledem do okolí

Na Medvědíně, přímo u horní stanice lanovky, najdete velký nápis MEDVĚDÍN, kde každé písmeno představuje dětskou prolézačku. Podívejte se, jak se tu líbilo Katce z blogu Mama-live. Jaké písmeno by si asi oblíbily vaše děti?

Dětské hřiště Medvědín

Kde se ubytovat?

Možností ubytování v Krkonoších je opravdu mnoho. Velké hotely s animačním programem pro děti a wellness centry s výhledy na okolní hory, tradiční horské roubenky i moderní rodinné apartmány s veškerým komfortem a soukromím. Všechny najdete na www.explorio.cz, kde ověřují i jejich vybavenost pro děti a doporučují ty nejlepší výlety v jejich okolí.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *