plzen

Plzeň – město pro život i oblíbený turistický cíl

Letošní rok byl, co se týče cestování, značně omezený. I když byly přes léto otevřené hranice, stejně si řada lidí cestu do zahraničí rozmyslela a za vděk vzala českými městy a památkami. A rozhodně nelze říct, že by to byla špatná volba. Česko je nádherné nejen v létě, ale třeba i na podzim a v zimě, kdy se nabízí ideální příležitost procestovat česká města a pokochat se jejich památkami.

Hledáte inspiraci, kam vyrazit? Zkuste objevit perlu jihozápadních Čech, krajské město Plzeň. Je skvělé nejen jako turistická destinace, ale také jako místo pro život. Kdo hledá nové bydlení, může zde najít zajímavé reality za příznivé ceny.

Město piva

Když se řekne Plzeň, každého napadne jediné – pivo! Je pravdou, že proslulý plzeňský ležák je známý po celém světě a všude má své příznivce. Proto snad není lepší místo v Česku, kam se vypravit za pivními zážitky. Můžete navštívit pivovar i muzeum a třeba si vyzkoušet i školu čepování piva. Hlavně ale nejezděte autem – byla by škoda tento zlatavý mok neochutnat.

Neotřelá architektura

Studenti architektury dobře vědí, že právě v Plzni lze navštívit zcela unikátní soubor bytových interiérů od světoznámého architekta Adolfa Loose. I pokud nejste zrovna nadšenec do interiérového designu, je návštěva těchto architektonických skvostů rozhodně nezapomenutelným zážitkem.

Zajímavé okolí

A pokud vás shon velkoměsta omrzí, můžete vyrazit jen kousek za Plzeň a hned budete mít na výběr ze spousty dalších aktivit. Za návštěvu stojí hrad Radyně, který láká na vyhlídku a pohádkovou expozici. Mimořádně zajímavý je i zámek Kozel s rozlehlou kvetoucí jarní zahradou. V létě je ideálním místem na koupání okolí Boleveckých rybníků a pro nadšence do pěší turistiky okolí Plzně nabízí také výstup na vrcholy Krkavec, Chlum nebo Sylván.

Život v Plzni

Hledáte-li nové místo pro život, Plzeň nabízí rozhodně zajímavé možnosti. Plzeň je čtvrtým největším městem v České republice s bohatou historií. Pyšní se velmi dobrou infrastrukturou a občanskou vybaveností a na poměry tak velkého města se zde dá sehnat i bydlení za rozumné ceny. Reality v Plzni jsou na vysoké úrovni a stále se pracuje na nové výstavbě, která může být zajímavá zejména pro mladé rodiny. Bydlet se navíc dá i v přilehlých vesničkách, kde si můžete pořídit vlastní domek se zahrádkou, ale stále si užívat příjemnou dostupnost do velkého města, kde se snadno hledá práce a na výběr jsou i různé školy.

zdroj: pixabay

Za prací můžete snadno dojíždět hromadnou dopravou. V Plzni fungují trolejbusy i tramvaje. Kousek od Plzně je přípojka na dálnici D5, která je spojnicí mezi Prahou a Německem. Velice snadno tak můžete k sousedům vyrazit na nákupy, víkendové výlety nebo za prací. Pro milovníky cyklistiky byste také stěží hledali lepší místo pro výlety na kole. Je zde nespočet cyklostezek, které propojují celý kraj a dávají vám jistotu, že zde nikdy nebude nouze o výlety na nová místa.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *