Jeseníky

Chcete navštívit neobjevené klenoty Česka? Zkuste severní Moravu a Slezsko

V Česku je řada populárních turistických destinací. Každý asi tuší, že se vyplatí jet to jižních Čech nebo na jižní Moravu, oblíbené jsou i Krkonoše či Šumava a samozřejmě nikdo nesmí vynechat ani Prahu. Ale v Česku je toho daleko více a některé regiony jsou zcela neprávem přehlíženy.

K těm patří bezpochyby severní Morava a Slezsko. Kde jinde se můžete projít po zalesněných kopcích Beskyd a Jeseníků, objevit vodopády v okolí Bílé Opavy nebo se vyšplhat na jedny z nejhezčích hor Praděd a Lysou horu? A zde to rozhodně nekončí. Objevovat můžete i historická města, industriální památky a samozřejmě i hrady a zámky. Nejlepší hotely a ubytování na severní Moravě hledejte na Hotely.cz. Vybírejte ze široké nabídky, ve které si to pravé ořechové najde úplně každý.

Bílá Opava. Zdroj: pixabay

Ostrava

Byť si toto město nese nepříliš pěknou pověst, pravdou je, že málokde jinde natrefíte na památky podobného charakteru. Za návštěvu rozhodně stojí vyhlídková věž Nové radnice, odkud budete mít nádherný rozhled po okolí. Nevynechejte ani důl Michal nebo Hornické muzeum a vaši pozornost si zaslouží i bývalý průmyslový areál dolních Vítkovic. Ubytování Ostrava je rozmanité a nabízí mnoho možností jak pro samotáře, tak i pro rodiny s dětmi.

Ostrava. Zdroj: pixabay

Štramberk

Možná znáte štramberské uši, ale ani samotné místo, odkud pochází, by nemělo uniknout vaší pozornosti. V tomto městě prožil pěknou řádku let Zdeněk Burian, český malíř a ilustrátor dobrodružných knih. A proto právě zde můžete navštívit muzeum, které vás provede jeho dílem i životem. I okolí Štramberka nabízí mnoho aktivního vyžití. Za námahu stojí výstup na štramberskou Trúbu a trochu ponaučení vám přinese také vycházka po Lašské naučné stezce. Oblíbenou turistickou atrakcí je Jeskyně šipka. Ubytování Štramberk je vždy malebné, jelikož kopíruje charakter města, kterému se právě pro jeho jedinečnou architekturu přezdívá Valašský Betlém.

Štramberk. Zdroj: pixabay

Jeseník

Vstupenkou do pohoří Hrubý Jeseník i do lázeňské pohody je právě toto městečko na úpatí hor. Je oblíbenou destinací všech, kteří si chtějí oddechnout, načerpat síly a podpořit své zdraví. Nad městem se tyčí Priessnitzovy lázně, kde můžete využít sílu přírody k léčbě vašich neduhů. Mezi populární výletní místa v okolí bezpochyby patří Křížový vrch, rozhledna na Zlatém chlumu či rašeliniště Rejvíz. Odtud je to už jen co by kamenem dohodil k nádhernému pohoří, které si najde své příznivce jak v zimě, tak i v létě. Jeseníky jsou rájem s mnoha přírodními i historickými památkami. V létě můžete využít stovky značených turistických tras, které vás nikdy nezklamou, v zimě si zase můžete zalyžovat na mnoha udržovaných svazích. Hotely Jeseník nabízí nejrůznější služby a zaměřují se na různé typy turistů. Navštívit můžete velkolepé lázeňské domy i malé rodinné penziony, kde se budete cítit jako doma.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *