palava

Objevte krásy jižní Moravy. Na Pálavě se zalíbí rodinám, vinařům i cyklistům

Na samém jižním cípu Moravy se rozkládá CHKO Pálava. Má bohatou historii, ale dnes je tento kraj rájem pro vinaře a milovníky klidné a romantické dovolené. Na své si přijdou také cyklisté díky místní husté síti cyklostezek. Dovolená v CHKO Pálava má své kouzlo v každém ročním období a nabídne odpočinek i aktivity pro samotáře i rodiny s dětmi.

Kde se ubytovat

Na Pálavě vždy najdete něco podle vašeho gusta. Ubytování v CHKO Pálava je velmi rozmanité a záleží, co přesně od své dovolené očekáváte. Může jít třeba o romantický apartmán s výhledem na vinici, ale i velmi pohodlný hotel s wellness a dostatečným soukromím pro zamilované dvojice.

Pálava. Zdroj: pixabay

Za vodou a dobrodružstvím

V létě byste neměli vynechat vodní nádrž Nové Mlýny. Ta slouží ke koupání, k rybolovu, windsurfingu i lodní dopravě a okolí je zcela ideální pro cykloturisty i ty, kdo raději putují po svých. Vyzkoušet zde můžete třeba ubytování Rezidence Věstonice v CHKO Pálava, odkud to máte jen co by kamenem dohodil na všechny zajímavosti v okolí. Zkuste se třeba vypravit na zříceninu Děvín nebo prozkoumat archeologická naleziště.

Vodní nádrž Nové Mlýny. Zdroj: pixabay

Kam s dětmi

Nesmíte v žádném případě vynechat jednu z největších atrakcí, která se zde pro děti nabízí. Jde o Aqualand Moravia, který je v Pasohlávkách. Je zde k dispozici několik bazénů, řada tobogánů a atrakcí, ale také římské lázně nebo kryokomora, kde si přijdou na své i rodiče. Děti zde budou mít po celý den o zábavu postaráno a vy můžete v klidu relaxovat.

Mikulov

Pokud je to vaše první návštěva CHKO Pálava, neměli byste určitě vynechat ani Mikulov. V sezóně je toto městečko plné různých akcí nejen vinařských, ale třeba také pivních nebo degustačních. Objevovat můžete útulné kavárničky, vyšlápnout si na Svatý kopeček a kochat se nádherným výhledem až do sousedního Rakouska. Kvalitních ubytování v Mikulově je také celá řada – stačí si jen vybrat dle vašeho gusta.

Mikulov. Zdroj: pixabay

Česko je prostě nádherné. Tak i při cestách po Pálavě nezapomeňte rezervovat své ubytování na Hotel.cz. Hodnocení zákazníků vám vždy pomůže vybrat správně, aby byla vaše dovolená skutečně dovolenou snů.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *