krusšné hory

Krušné hory jsou ideálním místem na výlet. Víte, kam vyrazit?

Krušné hory nejsou jen místo pro vydatné lyžovačky. Najdete zde mnoho zajímavých zákoutí, která stojí za vaši návštěvu. V článku vám poradíme, kde se ubytovat, najíst a kam se podívat.

Základní informace o Krušných horách

Stovky let sloužily Krušné hory pro těžbu cínu, olova, železa a stříbra. V roce 1520 se z vytěženého stříbra vyráběly jáchymovské tolary, které se podílely na vzniku amerického dolaru. Dále zde najdete léčivé prameny, které putují do lázeňských měst Teplice a Klášterec nad Ohří. V Jáchymově vyzkoušejte radonové prameny, jejichž vysoká koncentrace nemá v Evropě konkurenci.

Co se týká hor, zmíníme Klínovec a Božídarský špičák. Patří mezi dvě nejvyšší hory Krušných hor. Božídarský špičák je navíc nejvyšší čedičovou kupou sopečného původu ve střední Evropě.

Ve volné přírodě tu můžeme zahlédnout daňky, zajíce, ježky, jezevce a jeleny.

Krušné hory. Zdroj: depositphotos

Levné ubytování Krušné hory

Abyste si Krušné hory užili se vším všudy, ubytujte se na několik dní do chaty nebo chalupy. Tento typ ubytování přináší samá pozitiva. Do chat můžete přijet s dětmi a navíc budete mít neuvěřitelné soukromí. Pronájem chaty je tou nejlepší volbou pro páry, rodiny i firemní výlety.

Pokud máte rádi lyžování a letní sportovní aktivity zaměřte se na Plešivec nebo Klíny.

Výlety v Krušných horách

Chcete dovolenou strávit aktivně? Krušné hory jsou na to ideální, protože nabízí spoustu unikátních míst.

Vlčí jáma. Zdroj: depositphotos

Přírodní park Přebuz

U německých hranic v Karlovarském kraji najdeme nádherný park Přebuz. Co zajímavého tam najdete? Přírodní rezervaci Velké a malé jeřábí jezero nebo podzemní chodby a šachty. Nesmíme zapomenout ani na Přebuzské vřesoviště a Velký a malý močál.

Okolo Velkého jeřabího jezera roste borovice kleč a smrky a tam, kde stromy nejsou, zakrývá zem rašeliník či tůňky. V roce 1933 bylo jezero vyhlášeno přírodním parkem.

Zajímavé je, že těžba v Přebuzi začala okolo 12.-13. století a skončila až ve 20. století.

Komáří vížka

Na Komáří vížku se dostanete lanovkou, která nemá ve střední Evropě obdoby. Lanová dráha měří 2,3 km, což z ní činí nejdelší jednoúsekovou dráhu v ČR. Cesta z Krupky na Komáří vížku zabere 15 minut. Převeze i kolo. Vížku nechal v roce 1857 postavit kníže z rodu Clary Aldringen.

Když se vám poštěstí, zahlédnete i vrchol Krkonoš. Místo je vhodné na turistiku, cyklistiku nebo oblíbený paragliding. V zimě zajděte do lyžařského areálu.

Restaurace v Krušných horách

Co by to bylo za výlet bez chutného jídla? Našli jsme pro vás dvě restaurace, které za to opravdu stojí.

Hospůdka Aberthamka

Abertamy skrývají krásnou hospůdku s vynikajícím jídlem. Místní kuchyně se zaměřuje na poctivé české jídlo, které vás po náročné fyzické aktivitě příjemně zaplní. V nabídce najdete předkrmy, polévky, hlavní jídla a také sladké tečky v podobě dezertů. Hospůdka je mezi místními i nově příchozími velmi dobře hodnocena.

U zlatého jelena

V městě Výsluní stojí pěkná restaurace U zlatého jelena. Pokud máte naplánovaný dlouhý výlet, tak je to ideální volba, jelikož kuchyně vaří celý den. Těšit se můžete na česká jídla plná úžasných chutí. V létě je otevřená terasa s posezením pro celou rodinu.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *