písečné duny Polsko

Kam na jarní dovolenou? Vyhněte se davům a vyrazte do Polska

Říká se, že zima je pro mnoho lidí snesitelná jen na horách, ale pokud většinu z ní musí trávit ve městech, je to docela otrava. Naštěstí už se nyní konečně chýlí ke konci a hezké jarní počasí je ideální příležitostí vyrazit na dovolenou. Teploty jsou příjemné, ale přitom není vedro a turistická místa nebudou zdaleka tak přeplněná jako běžně. A pokud vás cestování po Česku už nebaví, zkuste třeba sousední Polsko. Je to možná méně tradiční destinace, ale ubytování v Polsku může být skvělou šancí objevit tuhle zemi mnoha krás.

Pro milovníky architektury a historie

Polská města mají dlouhou tradici a nabízí skutečné klenoty. Ať už se bavíme o hlavním městě Varšavě, nebo o nejnavštěvovanější polské metropoli, Krakově, jisté je, že to bude nezapomenutelný zážitek. Hotely v Krakově nabízí řadu příležitostí, jak zažít město naplno a vychutnat si jeho krásu i rušný život.

Hrady jako z pohádky

Podobně jako i Česko je Polsko země pohádkových hradů a zámků. Zejména Malbork, největší hrad z pálených cihel v Evropě, je skutečným klenotem místní historie. Za tímto opevněným panstvím se budete muset vydat až na sever Polska, ale díky tomu můžete návštěvu spojit také s výletem k polskému moři. Hotely u Polského moře sice nepatří k typicky dovolenkovým resortům, ale i když se zde asi na jaře nevykoupete, přesto si můžete užívat pobyt na pláži, objevovat písečné duny a dýchat slaný mořský vzduch.

Pro nadšené chodce

Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo milují pěší túry. Byť je Polsko velmi plochá země, při hranicích můžete navštívit i polské Tatry. Oproti slovenským Tatrám jsou ty polské daleko prázdnější a nabízí neokoukané cesty a výhledy. Můžete zde vidět salaše rozeseté po rozmanitých a barevných horských loukách a krása nedotčené přírody vás doslova uchvátí. Při plánování své jarní dovolené vybírejte hotely a ubytování na Hotely.cz.

Zdroj obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *