domácí posilování

6 cviků, které kromě běhání můžete provozovat na běžeckém pásu

Mysleli jste si, že běžecké pásy slouží pouze k běhu nebo chůzi? Tak to vás tímto článkem vyvedeme z omylu. Pokud chcete oživit svůj trénink, vyzkoušejte šest cviků proveditelných na běžeckém pásu.

1.    Výpady při chůzi

Rozkročte se na šířku boků a na běžeckém pásu nastavte rychlost na 3 km/h, případně upravte dle potřeby. Ruce nechte v libovolné, ale aktivní poloze, můžete si například přitížit činkami. Vykročte nohou vpřed a spouštějte tělo, dokud noha v koleni nevytvoří pravý úhel. Poté zvedněte druhou nohu a postup opakujte. Pokud chcete ještě více vyburcovat hýždě a hamstringy, nastavte si 5% sklon.

2.    Krabí chůze

Další tip je inspirovaný světem zvířat. Krabí chůze je náročným cvikem i mimo plošinu běžeckého pásu, proto si rychlost nastavte nejvýše na 2 km/h a postupujte s maximální opatrností. Otočte se na záda a ruce si opřete o boční nepohyblivé hrany plošiny, břicho a boky zvedněte co nejvíce směrem vzhůru. Pak už jen stačí zapojit nohy do krabí chůze.

3.    Skoky do stran

Na běhací plošinu si stoupněte bokem s mírně pokrčenými koleny. Začněte s rychlostí 3 km/h a zrychlujte podle potřeby. Začněte skákat do stran, ale pozor, neskákejte příliš vysoko, spíše se držte v podřepu a vždy dopadejte na celou plochu nohou. Skoky do stran jsou vhodné ke zpevnění vnějších i vnitřních stran stehen a lýtek.

4.    Prkno s chůzí

Jestliže máte pocit, že tradiční prkno je drsným cvikem, vyzkoušejte variantu s chůzí. Na pásu si nastavte rychlost 2 km/h a zaujměte pozici prkna s rukama na nepohyblivých krajích přístroje. Poté držte tělo natažené v co nejvíce vodorovné poloze a nohama dělejte malé kroky. Pro větší posílení ramen a zad můžete cvik provádět naopak – to znamená, že nohy zapřete o kraje a v prkně chodíte po rukách.

5.    Poskoky pozpátku

Zapněte pás, nastavte rychlost 2 km/h, stoupněte si zády k displeji a rukama se opřete o madla. Zatlačte do dlaní a vyskočte do vzduchu s jednou nohou pokrčenou. Při každém doskoku kolena vystřídejte. Nezapomeňte se pevně držet a dopadat na celou plochu nohou.

6.    Střídavé dřepy

Začněte klasickou chůzí o rychlosti 1 km/h. Po vykročení pravou nohou se chytněte oběma rukama levého madla, obraťte se k němu celým tělem a proveďte široký dřep. Po narovnání se otočte k pravé straně a dřep opakujte. Dbejte na správnost provedení každého dřepu, to je s rovnými zády a nohama rozkročenýma lehce od sebe.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *