5 tipů, co dělat v Praze v zimě

Řekněme si to upřímně, zima většinou není na aktivity tak bohatá jako léto. Venku mrzne nebo spíš prší, je skoro pořád tma a člověk by nejradši seděl zalezlý doma. Jenže to nejde dělat pořád. Proto jsme pro vás připravili pět doporučení, co v zimě podniknout.Kopírovat HTML Kopírovat text

Ta část zimy před Vánoci je sice hektičtější, ale zato plná očekávání a naděje. Nasajte tu posvátnou atmosféru adventního období a využijte ji pro své volnočasové aktivity.

1. Nalaďte se na Vánoce v adventních dílnách pro děti i dospělé

Takzvané vánoční dílničky jsou workshopy pořádané různými organizacemi pro děti i dospělé, aby se dozvěděli více o českých vánočních tradicích. Zpravidla je tam možnost vyrobit si nějakou vánoční dekoraciadventní věnec apod. Někdy jsou také zaměřeny na ruční výrobu dárků pod stromeček pro blízké a typické předvánoční rukodělné činnosti jako třeba zdobení perníčků.

Zúčastnit se můžete např. těchto adventních dílen. Jednou z jejich výhod je, že se konají uvnitř, takže nevadí, když prší. Pravděpodobně však najdete i další ve svém okolí, zejména ve školách a rodinných centrech.

  • Adventní dílny v Národní zemědělském muzeu: úterý 7. prosince od 9 do 16 hodin 
  • Advent v muzeu: sobota 11. prosince od 9 do 17 hodin – prodejní trh, workshopy, kurz pečení a další aktivity
  • Zoo Praha: sobota 20. listopadu a neděle 28. listopadu – výroba adventních věnců a vánočních dekorací

2. Cvičte už teď, nečekejte na leden

Už se pomalu chystáte, jak si dáte v lednu předsevzetí, že budete „víc cvičit“? Proč nezačít už teď? Sportoviště v prosinci zejí prázdnotou a aspoň budete mít v lednu náskok. V Praze máte možnost si zahrát golf na jednom z nejstarších hřišť v České republice Golf Club Praha, v jehož těsné blízkosti se nachází i hotel, kdyby se vám hra protáhla a potřebovali jste přespat. 

Hledáte-li něco akčnějšího, vyzkoušejte návštěvu areálu s velkými trampolínami jako je JumpArena. JumpPark nebo Hop Arena. Ať už s dětmi nebo bez dětí, nudit se tam nebudete!

3. Jděte na procházku

Zní to banálně, ale přiznejte se, že se vám v zimě na procházky moc nechce. Když se ale dobře oblečete, tak uvidíte, že nakonec budete rádi, že jste se šli vyvětrat. A pokud hlavně pánské osazenstvo potřebuje speciální motivaci, naplánujte si trasu tak, že navštívíte nejvyhlášenější pražské pivnice. Vsaďte se, že jim budou zářit oči jako dětem u stromečku. 

4. Uvařte si něco (vánočně) dobrého na kurzu vaření

Kromě adventních dílen a trhů pořádají v Národním zemědělském muzeu také celou řadu kurzů vaření, a to celoročně. Navíc jsou za poměrně rozumnou cenu 2 500 Kč na osobu, což z nich činí i relativně dostupný vánoční dárek pro nejbližší. V adventní době jsou naplánované kurzy hlavně s vánoční tematikou jako „Bezlepkové adventní pečení“, „Vánoční pečení“ a „Jedlé dárky“, ale jestli vás baví jiná témata jako vaření piva nebo příprava sushi, tak také najdete. 

Vyrazte za kulturou

Když ještě nebyla televize a internet, bohatší vrstvy se v zimě bavily na plesech, v divadlech a na koncertech. Můžeme si z nich vzít příklad a po jejich vzoru vyrazit do společnosti, pokud to epidemiologická situace dovolí. Nabízí se celá řada výstav a muzeí. Těch je v Praze tolik, že nebudete vědět, které si vybrat. Řiďte se svými preferencemi, ale pravděpodobně nezklame zrekonstruované Národní muzeum nebo Národní technické muzeum. 

Divadel je v Praze také požehnaně. Jestli máte děti a chcete spolu v předvánočním období strávit nějaký kvalitní čas, vyrazte na představení pro celou rodinu. Třeba divadlo Minor ve Vodičkově ulici hraje netradiční představení s názvem „Vánoce“ o příběhu zrození Ježíše Krista pro děti od 7 let. Naopak naprosto tradiční představení pro zimní období je balet Národního divadla Louskáček. Vzhledem k podmanivé hudbě P. I. Čajkovského a pohádkovému libretu je to ideální příležitost, jak uvést děti do „opravdového“ divadla.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *