Ostrovní dovolená nabízí vše, co si můžete přát. Které ostrovy stojí za návštěvu?

Ostrovní destinace mají pro turisty zvláštní přitažlivost a kouzlo. Nemusíte být ani milovníky pláží, abyste si ostrovní destinace naplno oblíbili a stali se jejich velkými fanoušky. Od tropických pláží obklopených pohupujícími se palmami a jemným bílým pískem až po vysoké hory, bujné deštné pralesy a sopečnou krajinu – pro každého cestovatele (a rozpočet) se najde nějaký ostrov či ostrůvek, který si zamilujete. Ať už chcete od všeho utéct, objevovat vzrušující dobrodružství, nebo jen relaxovat a odpočívat, na ostrovech si přijdete na své.

Atlantský, Tichý a Indický oceán – stejně jako Karibské, Korálové, Středozemní a Andamanské moře nabízejí jedny z nejidyličtějších ostrovů pro rodiny, páry nebo skupiny, kde si mohou odpočinout a načerpat novou energii i skvělé zážitky.

Aruba

Nizozemský ostrov Aruba je tropickým rájem s rozmanitými plážemi s bílým pískem a pouštní krajinou. Nachází se u pobřeží Venezuely a Jižní Ameriky a rozhodně má co nabídnout. Je jedním z nejlepších karibských ostrovů, kde si můžete odpočinout, načerpat nové síly a věnovat se dobrodružným aktivitám, jako je jízda na koni, potápění mezi nedotčenými korálovými útesy a hlubokomořský rybolov.

Vydejte se na pěší túru do národního parku Arikok a skalních útvarů Ayo a Casibari nebo se koupat a šnorchlovat na jedněch z nejkrásnějších pláží na světě. Vypravit se můžete i na dobrodružný výlet mimo hlavní turistické lokace a poznat odlehlou a terénní stránku tohoto tropického ostrova. Navštívíte několik pláží, přírodní most Aruba na východním pobřeží, jeskynní bazén, kapli Alto Vista a několik dalších malebných míst.

Sardinie

Ať už hledáte ostrovní dovolenou, romantické líbánky nebo rodinnou dovolenou, Sardinie je jedním z nejlepších ostrovů na světě. Nachází se asi 200 kilometrů od pevninské Itálie ve Středozemním moři. Po Sicílii je druhým největším ostrovem ve Středozemním moři a je světově proslulý svými krásami a přírodními zajímavostmi. Severní pobřeží ostrova je známé svou hornatou krajinou, skrytými zátokami, tyrkysovým mořem, živými korálovými útesy a okouzlujícími městy.

Sardinie je typickou dovolenkovou destinací, a proto zde najdete skutečně všechno, po čem byste mohli zatoužit. Vybírejte z široké nabídky různých ubytování včetně luxusních i dostupnějších možností pro celou rodinu.

Maledivy

Maledivy jsou jedním z nejlepších tropických ostrovů na světě a patří na seznam nejoblíbenějších míst všech cestovatelů. Úchvatná mořská krajina čítající 1 190 ostrovů a atolů nabízí pláže lemované palmami, tyrkysové vody s barevnými korálovými útesy a klidné laguny. Mezi zábavné aktivity na Maledivách patří šnorchlování, návštěva Maledivského národního muzea nebo masáže, kosmetické a tělové procedury v exkluzivních lázních.

Na Maledivách není nouze o luxusní hotelové resorty. Ve skutečnosti jsou právě tím tak moc proslulé. Vybírat můžete soukromé vily a bungalovy, vše třeba i s bazény přímo na pláži, lázněmi, tenisovými kurty a veškerým vybavením.

Kauai

Kauai, známý jako “Zahradní ostrov”, je plný tropických deštných pralesů, exotických květin, botanických zahrad a svěže zelených hor. Najdete zde také rozeklané útesy, vyschlý kaňon, nedotčené pláže a barevné korálové útesy. Pokud jde o ostrovní dovolenou, je tento havajský ostrov jedním z nejlepších ostrovů v USA, které můžete navštívit.

Kauai posloužil jako kulisa pro několik hollywoodských filmů, včetně Jurského parku, Avatara a Pirátů z Karibiku. K vodopádům Manawaiopuna, známým také jako Jurské vodopády se můžete vydat díky úžasnému letu vrtulníkem, na který rozhodně nezapomenete. Pro ty, kteří hledají ještě více vzrušení, je tu Koloa Zipline Adventure, na které se můžete vznést nad deštným pralesem.

Santorini

Pokud hledáte nejlepší řecké ostrovy pro svou nadcházející dovolenou, malý řecký ostrov Santorini by měl být na prvním místě vašeho seznamu. Zářivě bílé stavby zakončené typicky modrými střechami stojí na útesu s výhledem na stejně zářivě modré Egejské moře a jeho malebné pláže.

K nejoblíbenějším aktivitám na ostrově patří pěší turistika v horách v okolí měst Fira nebo Oia a koupání v nádherných modrých bazénech v Kamari nebo Perissa. Projděte se po některé z mnoha stezek, a přitom si vychutnejte nádherné výhledy a scenérie západu slunce.

Korsika

Středomořský ostrov Korsika je díky teplému podnebí, dramatickým vrcholům a nádhernému pobřeží jedním z nejlepších ostrovů na světě, které stojí za to navštívit. Patří k Francii, ale má italskou atmosféru a kulturu. Korsika je známá svými idylickými plážemi, jako jsou Cap Corse, Calvi a Bastia. Pobřeží je poseto malými rybářskými vesničkami a krásnými kostely a katedrálami.

Na naučných stezkách v přírodním parku Parc Naturel Régional de Corse můžete spatřit vzácné živočichy a rostliny. Vydejte se na výlet lodí kolem Sanguinirských ostrovů a prohlédněte si krásné korsické pobřeží a ochutnejte místní vína.

Antigua a Barbuda

Antigua a Barbuda patří k nejlepším karibským ostrovům na světě, kde si můžete odpočinout, načerpat nové síly a zažít dobrodružství. Antigua je oblíbená pro své přírodní krásy a pohodový životní styl. Barbuda je známá jako jeden z nejlepších tropických ostrovů pro šnorchlování v Karibském moři díky průzračné vodě a korálovým útesům. V tomto tropickém ráji se nachází několik vodopádů a jeskyní, které stojí za prozkoumání. Mezi oblíbená místa patří pláže s bílým a růžovým pískem, kulturní památky a parky, jako je například národní park Devil’s Bridge na východním pobřeží ostrova.

ZDROJ: https://viatravelers.com/best-islands-to-visit/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Joe Ambrogio: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-plaz-dovolena-pisek-5382077/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *