Eze, dechberoucí výhledy a vůně parfémů

Téměř na půl cesty mezi jihofrancouzským Nice a Monakem leží malebné městečko Eze. Malé a ještě k tomu rozdělené na dvě části. Ta dolní s vlakovým nádražím leží přímo u moře a nazývá se Eze – Bord de Mer. O téměř 400 metrů výše leží Eze Village, centrální část, tolik navštěvovaná davy turistů. Je nejvyšší z městeček či vesniček v Provance a jednou z nejnavštěvovanějších. Zvídavým turistům nabízí Eze procházku malebnými středověkými uličkami úchvatné exotické zahrady a především dechberoucí výhledy.

S velkou výškou přichází pro někoho i velká inspirace. Friedrich Nietzsche, který Eze pravidelně navštěvoval, zde napsal svůj spis Tak pravil Zarathustra. Tříkilometrová cesta pro pěší a pro mezky, která vede až do přímořké části Eze je proto známá jako Nietzscheho stezka. Jinak celé okolí Eze je protkáno několika dalšími turistickými trasami.

Romantickou třešničkou na dortu při návštěvě tohoto městečka jsou zříceniny bývalého hradu Chatau d´Eze. Hrad pochází již z 12. století, ale v roce 1706 byl zbourán na příkaz samotného Ludvíka XIV. Je to nejvyšší bod v Eze a je z něj, jak jinak, úžasný výhled do okolí a na kobaltově modrou hladinu Středozemního moře. Hned vedle romantických ruin narazíte na exotickou zahradu. A bude to pro vás náraz skutečně voňavý. Kouzlo zahrady ještě podtrhuje bezpočet soch, citlivě umístěných mezi záplavou exotických rostlin. Relaxovat můžete na mnoha lavičkách nebo u malého vodopádu na obřích teakových lehátkách.

Pokuste se zůstat až do doby, kdy odjede většina turistů. Potom se můžete toulat ztichlými uličkami podhradí, nebo se ubytovat v hotelu Chateau de la Chevre d´Or, v překladu hotel U Zlaté kozy. Jen málo bazénů na celém světě se může měřit takovými rozhledy jako zdejší hotelový bazén.

Další místní turistickou a skutečně velmi navštěvovanou atrakcí, jsou parfumerie Galimard a Fragonard, kde se dozvíte spoustu zajímavých věcí spojených s voňavou výrobou. Samozřejmě, že si zde můžete zakoupit místní parfémy a to údajně za příznivější ceny.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *