Kam za vodními radovánkami v Česku?

I během léta mohou nastat dny, kdy už vás nebaví jezdit po památkách nebo sportovat. Naopak můžete dostat chuť užít si naplno teplé počasí a pořádně se zchladit nejen ve vodě, ale také si užít úžasné skluzavky, tobogány, černé díry, vesmírné mísy, divoké řeky, pirátské lodě, vířivky nebo vlnobití. To vše si mohou užít děti i dospělí po celé České republice v řadě úžasných aquaparků. Mnoho z nich je otevřeno celoročně, a proto si můžete užívat zábavu, wellness a sport v mnoha podobách bez ohledu na počasí. Načerpejte inspiraci, kam vyrazit.

Aquapark Čestlice

Pokud jste v Praze nebo ve Středočeském kraji a hledáte teplé místo, kde byste mohli zůstat, než se přežene bouřka, Aquapark Čestlice u Prahy je dobrou volbou. Je to jeden z největších aquaparků ve střední Evropě. Těšit se můžete na úžasný vodní svět, různé sauny, wellness a moderní fitness. Areál je rozdělen do několika částí, například pro vaše děti je tu Palác pokladů, trochu adrenalinu nabídne Palác dobrodružství a odpočinek zajistí Palác relaxace. Saunový svět je samozřejmostí. Vodní park nabízí také ubytování, abyste si svůj den mohli užít naplno.

Aquacentrum Šutka

Koupaliště Šutka v Praze je jedním z nejmodernějších aquaparků. Nabízí 50metrový krytý bazén, dále vířivky, divokou řeku, dva tunelové tobogány, vodopád, relaxační bazén, brouzdaliště pro děti, vodní bar s občerstvením a wellness. Aquapark se nachází na kopci nad Prahou a v létě nabízí z terasy krásný výhled na Prahu, Vltavu a celé pražské údolí.

Aqualand Moravia Pasohlávky

Tady léto nikdy nekončí. Na jižní Moravě nedaleko Brna najdete aquapark s většinou atrakcí pod jednou střechou – je tu 14 bazénů, 20 toboganů, 24 saun a restaurace. Bazény jsou naplněné termální vodou namíchanou tak, aby byla vždy teplá a příjemná. Venkovní termální bazény mají příjemnou teplotu 37 °C. Hlavní atrakcí je tobogán, která je vysoká 17 metrů! V létě se otevírají i úžasné venkovní prostory, které nabízí další možnosti úžasné vodní zábavy.

Termální park Velké Losiny

Termální park ve Velkých Losinách v podhůří Jeseníků na Moravě je unikátní tím, že bazény jsou naplněny přírodní termální vodou. Nachází se zde několik bazénů, z nichž jeden se jmenuje Léčebný, kde si můžete nejen odpočinout, ale díky účinkům minerální vody také pečovat o svou pokožku. Samozřejmostí jsou různé atrakce, skluzavky a další zábava, kterou lze v aquaparku najít. Velmi zajímavé je i místní wellness, které na první pohled působí neotřele a rozhodně si jej zapamatujete.

Thermalium Teplice

Lázně Teplice v severozápadních Čechách jsou známé svou historií a lázeňskou tradicí. Na tuto tradici navazuje i nedávno otevřený areál v lázeňském domě Beethoven s názvem Thermalium. Jedná se o komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách. Saunový svět a dětské wellness centrum je o něco menší a doporučujeme ho těm, kteří mají rádi klid!

Městské lázně Aquacentrum v Hradci Králové

Vše, co potřebujete ke spokojenosti ve vodě, najdete také ve východočeských Městských lázních v Hradci Králové. Můžete se tu spustit na 82 metrů dlouhém tunelovém tobogánu se světelnými efekty, zaplavat si v bazénu, užít si umělé vlnobití a odpočinout si ve vířivce nebo v horkém bazénu. Návštěvníci, kteří chtějí relaxovat, mohou využít kruhový bazén s perličkovými lůžky o teplotě 37 °C. V bazénu jsou vodní trysky a umělý proud. Samozřejmostí je sauna a nabídka masáží.

AquaPark Frymburk

Klidná obec Frymburk leží v jižních Čechách u vodní nádrže Lipno. Najdete zde jeden z největších wellness hotelů v České republice. A co by to bylo za wellness hotel bez bazénů, vířivek, tobogánů a vyhřívaných venkovních bazénů? Jsou tu hned tři a všechny jsou v provozu celoročně. Pozorovat zasněžené vrcholky nedaleké Šumavy je nejlepší z příjemně teplé vody o teplotě kolem 36 °C…

Jihlavský vodní ráj

Na Vysočině byste nenašli lepší aquapark než ten v Jihlavě. Má vnitřní i venkovní areály, z nichž některé jsou v provozu celoročně. Kromě bazénů tu najdete také tobogan, perličková lůžka, masážní trysky, sauny, brouzdaliště pro děti a masáže. Milovníci letních venkovních sportů mohou využít hřiště na plážový volejbal, tenisové kurty nebo hřiště pro speciální český sport zvaný nohejbal, což je směs tenisu, volejbalu a fotbalu.

Tak už máte pro letošní léto svého favorita? Aquaparky v Česku rozhodně umíme a takřka každý region má z čeho vybírat. Navíc rozhodně neplatí, že by to byla jen zábava pro děti. Na své si zde přijde skutečně každý a řada atrakcí dokáže zvednout hladiny adrenalinu i dospělým.

ZDROJ: https://traveltriangle.com/blog/water-parks-in-czech-republic/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-svatek-dovolena-relaxace-261429/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *