Co dělat v Praze, když prší? Zábava rozhodně nebude váznout

Naplánovali jsme si výlet do našeho hlavního města, ale počasí vám zrovna nevychází podle plánu? Bohužel i v létě se může stát, že vám dovolená proprší. Je to důvod ke smutku? Vůbec ne – i Praha nabízí řadu aktivit, které snadno zvládnete i v deštivém nebo chladném počasí a vůbec ničemu to nebude vadit. Vaše dovolená je zachráněná a vy třeba objevíte i místa, kam byste jinak nezavítali.

1. Objevte Prahu z vody

Výlet lodí může být v dešti o to romantičtější a fascinující. Město se hned zdá mnohem zasněnější a lze ho obdivovat v úplně jiném světle. Protože jsou lodě kryté, můžete se jen uvelebit v útulně vyhřátém interiéru a objevovat zajímavosti města z vody. Projížďky po Vltavě každopádně patří na seznam úkolů každého pražského cestovatele. V nabídce je široká škála výletů – od panoramatických plaveb po řece až po vyhlídkové plavby s večeří.

2. Návštěva muzea

Muzea najdete v Praze téměř na každém rohu. Využijte deštivého počasí k objevování pražské kulturní nabídky. Ke klasickým patří pražské Národní muzeum, Židovské muzeum, Muzeum komunismu a Národní technické muzeum. Také muzea jako Muzeum miniatur, Muzeum smyslů, Muzeum čokolády a Muzeum Lega jsou ideální pro rodinnou dovolenou.

3. Wellness den

Utečte před deštěm a nechte se hýčkat wellness dnem. V regionu můžete navštívit četné lázně a termální koupaliště, stejně jako lázně, jako jsou Teplice, nejstarší lázně v Čechách (jen hodinu jízdy od Prahy). Zvláštní druh wellness zážitku nabízejí dvoje pivní lázně v centru Prahy. Ti, kteří dávají přednost klasičtějším zážitkům, mohou využít četné nabídky wellness v pražských hotelech a odpočinout si v nich.

4. Věž na Žižkově

V pražské Žižkovské televizní věži se můžete přiblížit oblakům. S výškou 216 metrů je jednou z nejvyšších budov v českém hlavním městě. Restaurace ve výšce 63 metrů nabízí kulinářské speciality. Na vyhlídkové plošině ve výšce 95 metrů, která patří k nejlepším vyhlídkovým místům v Praze, můžete sledovat, jak se dešťové mraky pomalu posouvají kolem. Je to zase jiný zážitek, než když byste na vyhlídku vyrazili za krásného počasí. Viditelnost bude sice nižší, ale to nemusí být problém. Zaručujeme navíc, že zde nepotkáte zdaleka tolik turistů jako jindy.

5. Aquapalace

Den strávený v Aquapalace Praha pomáhá rychle zapomenout na pochmurné deštivé počasí. Největší aquapark ve střední Evropě je oblíbenou pražskou atrakcí pro děti. Zatímco ti nejmenší dovádějí na dětském vodním hřišti s vrakem pirátské lodi, dospělí mohou relaxovat v saunovém světě. Atrakce jako turbo skluzavky a vesmírná mísa nabízejí čistý adrenalin.

6. Vychutnejte si českou kuchyni

Unikněte před deštěm návštěvou restaurace nebo kavárny. Čeká na vás klasika tradiční české kuchyně, jako jsou knedlíky, guláš, svíčková a mnoho dalšího. Zatímco jindy byste mohli mít výčitky, pokud strávíte celý den po restauracích, v deštivém počasí máte ideální výmluvu a nemusíte se cítit vůbec špatně.

7. Průzkum pražského podzemí

Ideálním místem pro trávení času v deštivém počasí je také pražské podzemí. Různé prohlídky pražského podzemí s průvodcem vám ukážou zcela novou stránku české metropole. Objevte skryté místnosti, sklepení a kobky a zároveň se dozvíte více o středověké historii Prahy.

8. Koncerty klasické hudby

Dalším turistickým magnetem v Praze, který potěší mysl i za nepříznivého počasí, jsou koncerty vážné hudby. České hlavní město je odedávna považováno za centrum klasické hudby. Nejen díky českému národnímu skladateli Smetanovi,  ale také díky premiérám Mozartových oper Don Giovanni a Figaro si Pražané i turisté oblíbili klasickou hudbu. Četné koncertní sály, kostely, paláce, operní domy a divadla nabízejí vynikající koncerty klasické hudby v úchvatné atmosféře.

9. Motýlí dům Papilonia

Návštěva Motýlího domu Papilonia nabízí pohled do světa motýlů i úžasné možnosti fotografování. Obdivujte stovky exotických motýlů z celého světa poletujících kolem návštěvníků. Zelená oáza s více než 600 barevnými motýly je ideálním útočištěm, protože budova je vždy vyhřátá na 26 stupňů bez ohledu na klimatické a povětrnostní podmínky.

10. Skydive

Ve větrném tunelu Skydive Areny v Praze můžete vzdorovat gravitaci i deštivému počasí. Pocítíte čistý adrenalin, když na vlastní kůži zažijete sílu volného pádu a poletíte jako pták. Pokud budete chtít, můžete si svůj čtyřminutový zážitek z letu nechat nahrát a odnést si ho domů jako suvenýr.

ZDROJ:https://praguetouristinformation.com/en/sightseeing/bad-weather
ZDROJ obrázku: Depositphotos

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *