Kam se jít saunovat v Praze? Užijte si dokonalý relax v neotřelých kulisách

Hledáte nejlepší sauny v Praze? Je libo naprostý relax, oddech a možnost zcela vypnout? Hlavní město nabízí celou řadu skvělých příležitostí, jak si užít odpočinek spojený se zdravotními benefity. V Praze je k dispozici nepřeberné množství saun, od útulných zákoutí až po luxusnější lázně.

Sauna Smíchov

S výhledem na Vltavu zde návštěvníci najdou malebnou privátní wellness saunu, která je ideální pro návštěvu s přáteli. Sauna Smíchov nabízí svým návštěvníkům jedinečný zážitek tím, že jim dává možnost soukromého pronájmu sauny až pro šest osob, ale třeba i jen pro pár, který si tak může užít intimní relax. Kromě využití sauny budou mít návštěvníci k dispozici také osvěžující vířivku a v baru na místě si budou moci dát sklenku Moëtu – a zároveň panoramatický výhled na Vltavu.

Sauna Vltava

Více než stovku místností v několika typech saun, masáže všeho druhu, lekce jógy a vynikající gastronomii najdete ve Dvorcích v Podolí. Celodenní vstup stojí 320 Kč, za dvouhodinový vstup zaplatíte 280 Kč. Otevřeno je od pondělí do neděle od 12.00 do 23.00 hodin.

Sauna Central

V samém centru Prahy si můžete odpočinout v několika saunách (bylinková sauna, finská sauna, infrasauna, ceremoniální sauna), parní lázni, společné vířivce nebo relaxační místnosti. K dispozici je také privátní wellness zóna. Ve všední dny od 13.00 do 15.00 hodin můžete využít levnějšího vstupu v rámci happy hours. Za 90 minut zaplatíte 295 Kč, za dvě hodiny 375 Kč. Otevřeno je od 13.00 do 22.30 hodin.

Sauna Spot – Dvorce

Najdete ji na Podolském nábřeží na břehu Vltavy vedle Žlutých lázní. Otevřeno je každý den od 11:00 do 23:00. Hodina a půl pobytu zde vás vyjde na 285 Kč, dvě hodiny na 320 Kč. Těšit se můžete na čtyři finské sauny s různou teplotou a vlhkostí, 2 ochlazovací bazénky a 3 vnitřní a 2 venkovní relaxační zóny.

Sauna v Národním divadle

Na střeše Nové scény Národního divadla najdete soukromý saunový klub. Vstup je možný pouze s členskou kartou. Cena za členství, zahrnující 10 vstupů, je 3 000 Kč, ale můžete si domluvit jednu zkušební návštěvu. Otevřeno je denně od 15:00 do 22:00 hodin. Interiér sauny odpovídá brutalistnímu stylu budovy.

Sauna Aquapalace Praha

Tento ráj milovníků tepla v Čestlicích nabízí celkem 18 různých místností. Prostor je rozdělen na tři části – klasické finské sauny, římské lázně a venkovní část. Otevírací doba je ve všední dny od 10 do 23 hodin, o víkendech od 9 do 23 hodin. Celý den v saunovém světě vás vyjde na 1199 Kč a tři hodiny saunování na 1099 Kč mimo víkendy a svátky, kdy je cena o 150 Kč vyšší.

Sauna Pivní lázně

Sauny Pivních lázní se nacházejí v centru města a nabízejí soukromé místnosti, ve kterých můžete relaxovat. Kromě toho, že se zde zapotíte, můžete také relaxovat v pivních vířivkách. Sauna s posezením pro dva vás vyjde na 700 Kč, sauna s vířivkou na 1200 Kč, za pivní lázeň s neomezenou konzumací piva zaplatíte 2000 Kč.

Saunový svět Saunia

Saunia má v Praze šest poboček (Butovice, Hostivař, Černý Most, Chodov, Krakov, Harfa). Sauny jsou otevřeny každý den od 9.00 do 23.00 hodin. Za neomezený vstup zaplatíte 359 Kč, pokud odejdete ve všední dny do 17 hodin. Pokud odejdete později a o víkendu, neomezený vstup vás vyjde na 469 Kč.

Relax Days

Tato sauna nabízí luxusní prostředí, různé druhy masáží, relaxaci v privátní vířivce nebo privátní sauně. Dvě hodiny wellness vás vyjdou na 315 Kč, tři hodiny na 380 Kč. Otevřeno je každý den od 10.00 do 22.30 hodin.

Infinit

Infinit má v Praze několik poboček (Infinit Step, Infinit Holešovice, Infinit Na zámku). Každá pobočka nabízí něco trochu jiného, proto doporučujeme navštívit jejich webové stránky. Infinit Step například umožňuje spojit návštěvu sauny se sportem (bazén, kurty). Infinit Na zámku sídlí v zámeckém sklepení hotelu Zámek Svatý Havel a nabízí různé zážitkové balíčky nebo wellness pobyty.

Proč chodit do sauny pravidelně?

Existuje hned celá řada skvělých důvodů, proč je pravidelné saunování pro vaše tělo naprosto skvělé. Během saunování se tělesná teplota rychle zvyšuje a dochází k vylučování potu, který ochlazuje povrch kůže. Současně s potními výměšky tělo ale opouští také těžké kovy, jako jsou olovo, měď nebo zinek.

Podobně pozitivně působí saunování také na vaše srdce a cévní soustavu. Zvýšená okolní teplota napomáhá rozšíření cév a zrychlení krevního oběhu, ale také imunitní systém startuje a zvyšuje se tvorba bílých krvinek.

Saunování je skvělé také na regeneraci – a to nejen mentální, ale hlavně svalovou. Teplo postupně proniká hlouběji do svalových tkání, čímž se podporuje roztažitelnost šlach a zlepšuje funkčnost chrupavek. Ulevuje od bolesti a zrychluje obnovu poškozených tkání.

ZDROJ: http://www.saunyvpraze.cz/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/drevo-moda-osoba-zena-269110/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *