Kam za vodními radovánkami? Zkuste nejlepší aquaparky v Evropě!

Už vás dlouhá zima nudí? Přejete si nahodit plavky a skočit šipku do vln? V Evropě to počasí ještě nějakou dobu asi nedovolí, ale to neznamená, že se toho zcela musíte vzdát. Jsou zde úžasné aquaparky, které nabízí zábavu a vodní radovánky pod střechou. Které aquaparky by rozhodně neměli uniknout vaší pozornosti? Jistě je dobrou zprávou, že hned dva z tohoto výběru toho nejlepšího najdeme u nás v Česku. Pokud tedy nevíte, kam za teplem a vodou, tento výběr vám dá rozhodně zajímavé možnosti.

1 Therme Erding, Německo

S přibližně 1,8 milionu návštěvníků ročně a přibližně 4 000 návštěvníků denně je Therme Erding nejnavštěvovanějším vodním parkem v Evropě. Na ploše 185 000 metrů čtverečních se nachází největší termální lázně a lázeňský komplex na světě. Nachází se severně od Mnichova, u města Erding. Před zahájením provozu vodních atrakcí Therme Erding sloužil jako zařízení termálních lázní. Areál Therme Erding byl otevřen v roce 1999 a nabízí 27 vnitřních a venkovních tobogánů o délce 2,7 km. K nejzajímavějším atrakcím patří nejdelší tubusová skluzavka na světě a tobogán pro virtuální realitu.

2 Aquapalace Praha, Česká republika

Pražský aquapark Aquapalace se rozkládá na ploše 9 150 metrů čtverečních a je tak největším ve střední Evropě. Kromě aquaparku nabízí Aquapalace také saunový komplex, lázeňské a wellness centrum a fitness centrum. Aquapalace se nachází v Čestlicích a byl otevřen v květnu 2008. Už v roce 2019 jej navštívilo 1,3 milionu návštěvníků. V roce 2022 Aquapalace přilákal celkem 1,2 milionu návštěvníků.

Mezi atrakce a tobogány patří nejdelší tobogán v České republice, který je jedním z 12 tobogánů. Aquapalace má také 450 metrů dlouhou klikatící se řeku, umělé vlny, atrakci Spacebowl a bazény ve třech zónách – Palác dobrodružství, Palác relaxace a Palác pokladů.

3 Tropical Islands, Německo

Tropical Islands je krytý vodní park v německém Braniborsku. Park o rozloze 66 000 metrů čtverečních, který je označován za největší tropický resort v Evropě, byl otevřen v roce 2004. Tropical Islands generuje roční příjmy ve výši 71 milionů eur a v roce 2019 přivítal více než 1,2 milionu návštěvníků. Park pojme až 8 200 návštěvníků denně a nabízí atrakce včetně nejdelšího dvojitého tobogánu na světě a nejvyšší tobogánové věže v Německu.

4 Siam Park, Španělsko

Siam Park otevřený v září 2008 je vodní park o rozloze 46 akrů na ostrově Tenerife na španělských Kanárských ostrovech. Tato vodní atrakce byla osm let po sobě vyhlášena nejlepším vodním parkem na světě. Je to možná i proto, že vzhled i vybavení aquaparku je značně autentické – mnoho atrakcích je vyráběno místními firmami a řemeslníky, takže celkvoý vzhled je prostě jedinečný. 

Mezi atrakce v parku s tématikou Siamu patří tobogány Singha, Kinnaree, Vulcano a Tower of Power. Ztracené město nabízí dalších 15 skluzavek, věží, tobogánů, mostů a vodních prvků. Řeka Mai Thai je jednou z nejdelších líných řek na světě.

5 Aqualand Moravia, Česká republika

Dalším aquaparkem v České republice je Aqualand Moravia. Aqualand Moravia byl vybudován na místě starověkých římských lázní a nabízí bazény, saunu a další wellness zážitky a různé tobogány a vodní atrakce. Využít můžete jak vnitřní, tak i venkovní atrakce, které rozhodně nenadchnou jen děti, ale také dospělé. Najdete zde skutečně jedinečné vodní zážitky a k tomu všemu výhled na krásné kopečky Pálavy.

6 Vodní park Caribe, Španělsko

Vodní park PortAventura s názvem Caribe Aquatic Park se rozkládá na ploše 50 000 m2. Nachází se v něm 16 atrakcí a bazénů včetně nejvyššího tobogánu v Evropě King Khajuna. Park s tropickou tematikou má také čtyři restaurace. Areál je jedním z největších volnočasových cílů v Evropě a od svého otevření v roce 1995 jej navštívilo více než 90 milionů lidí.

7 Rulantica, Německo

Vodní svět Rulantica společnosti Europa-Park za 180 milionů eur byl otevřen v roce 2019 a nabízí 25 vodních atrakcí včetně 17 skluzavek na ploše 32 600 metrů čtverečních. Rulantica, inspirovaná fiktivním norským ostrovem, je největší jednorázovou investicí v historii Europa-Parku. Ústředním bodem vodního parku je bazén s vlnobitím Surf Fjørd, zatímco v ledovém paláci Vinterhal se nachází většina největších atrakcí. Dobrodružný bazén Skip Strand zahrnuje prvek potopené lodi a vodní překážkovou dráhu a Trølldal je vodní hřiště a mělký bazén obývaný trolly.

8 Bazén Tiki, Nizozemsko

Tiki Pool v nizozemském Wassenaaru se prohlašuje za největší vodní park v Belgii, Nizozemsku a Lucembursku. Nabízí 21 tobogánů – celkem 1,5 kilometru dlouhých – a také dětský vodní park a venkovní areál. V dětském parku jsou čtyři skluzavky a vodopád, zatímco venkovní areál zahrnuje vyhřívaný bazén a pět skluzavek

9 Nettebad, Německo

Vodní park Nettebad v německém Osnabrücku nabízí vodní zážitky pro celou rodinu. Mezi zdejší oblíbené tobogány patří tubusový tobogán, trychtýřový tobogán a spouštěcí skluzavka a také jedinečná skluzavka ve stoje. K dispozici je také vodní překážková dráha a VR šnorchlování.

10 Lalandia, Dánsko

Největší skandinávský tropický vodní park Lalandia najdete v Billundu, který je známý jako rodiště stavebnice Lego a je také domovem resortu Legoland. Součástí vodního parku jsou skluzavky, bazén s vlnobitím a vířivky a také wellness zážitky.

ZDROJ: https://bookaweb.com/blog/15-best-water-parks-in-europe
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-svatek-dovolena-relaxace-261429/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *