Londýn, město superlativů, část II.

Londýn je městem kontrastů, kolébkou nádhery i místem, kde se zrodilo mnoho zlomových okamžiků světové historie. Včera jsme si popsali první čtyři památky, které nelze přehlédnout. Dnes pokračujeme dalšími. Právě začínáme …

Westminsterský palác – je jeden z nejvýznamnějších budov Spojeného království. Již po staletí slouží jako sídlo parlamentu. V minulosti, od 11. do 16. století byl oficiálním sídlem anglických panovníků. Po chodbách tohoto rozlehlého paláce se pohyboval i Vilém I. Dobyvatel nebo Eduard III. Vyznavač. Slavný Big Ben, což je ve skutečnosti obrovský zvon, naleznete v Elizabetině věži.

Westminsterské opatství – pouhé tři minuty chůze od Westminsterského paláce stojí Westminsterské opatství, centrem cirkevní moci Spojeného království. Zdejší katedrála ve stylu anglické gotiky byla dějištěm prakticky všech korunovací i královských svateb již od roku 1066. Vzpomínáte na svatbu Williama a Kate v roce 2011 ?

Katedrála sv. Pavla – pýcha Londýna a jedna z největších katedrál světa. Právě zde si řekli své ano princ Charles a princezna Diana. Stavitel se při stavbě inspiroval velkými italskými renesančními stavbami a i přes řadu zákazů se mu nakonec podařilo prosadit místo věže kopuli. Hlavní loď dómu obtáčí slavná Whispering Gallery (Šeptající ochoz), odkud je nádherný kruhový rozhled na Londýn. Kvůli skvělé akustice si dávejte velký pozor na jazyk.

Kensingtonský palác – domov prince Williama a jeho rodiny je v současné době jedním z nejsledovanějším královským palácům světa. Až budete v Londýně, nezapomeňte se tam zastavit. Možná spatříte právě někoho z princovi rodiny.

Zábava a tradice – za zábavou a pompézností se vydejte v červnu na Královské dostihy do Berkshiru, kde je přítomna i královská rodina.

Zdejší dostihy jsou přehlídkou rafinovaně elegantních dámských klobouků i svátečních šatů. Za nejprestižnějším tenisovým turnajem na trávě se vydejte do Wimbledonu. Koná se sice v druhé polovině června, ale s nákupem lístků si budete muset pospíšit. Již v prosinci je téměř vyprodáno.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *