Ostrov Mauricius není jenom slavná známka

Spisovatel Mark Twain na konci 19. století navštívil tento vulkanický ostrov ležící v Indickém oceánu a napsal, že napřed byl stvořen Mauricius a až potom ráj, který je pouhou jeho kopií. Pokud vaše představa ráje je tvořena exotickými zahradami se záplavou květů, nádhernými plážemi s jemným bílým nebo zlatým pískem a k tomu popíjení osvěžujících, většinou alkoholických koktejlů při úžasných západech slunce, tak mu určitě dáte za pravdu.

Díky rozumné ekoturistice a ochraně přírody je tento malý ostrov, skvrna ve tvaru hrušky uprostřed Indického oceánu, nedotčený a fascinující. Pláže, které jsou jedny z nejkrásnějších na celém světě, jsou zde veřejné. To znamená, že si můžete vybrat pláže, které vám nejvíce vyhovují, i když leží třeba před jiným hotelem. Ostrov je téměř celý obklopen korálovými útesy, které se hemží životem. Potápění nebo jen prosté šnorchlování je zde splněný sen každého milovníka podmořského světa.

Téměř samostatnou kapitolou jsou zdejší možnosti golfu. Ostrov nabízí vynikající golfová hřiště, obvykle na pozemcích patřících k hotelovým komplexům. Opravdovým zážitkem je golfové hřiště pod horou Le Morne Brabant. Přes 500 metrů vysoká hora je od roku 2008 zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Kdysi zde hledali útočiště domorodci i uprchlí otroci před otrokáři. Dodnes je hora považována za posvátnou. Výstup na vrchol vás za námahu odmění úžasnými výhledy na celý ostrov a oceán s prstencem korálového útesu.

Nejoblíbenější atrakcí ostrova je tzv. „sedmibarevná země“ v oblasti Chamarel. Duny z lávového písku zde kromě běžné hnědé září odstíny červené, fialové i žluté. Je to podívaná tak fascinující, že odjet z Mauricia bez fotky s barevnými kopečky se rovná vážnému turistickému prohřešku. V blízkosti se ještě nachází i stometrový vodopád Chamarel, další námět pro exotické fotografie lákavých scenérií.

Nejvyhlášenějším výrobkem ostrova jsou vynikající třtinové rumy. Seženete je od mnoha výrobců a v nepřeberném množství chutí: čistý, zázvorový, kávový i s příchutí rozličného ovoce. Neochutnat zdejší rum v některé z palíren by byla stejná škoda jako neochutnat místní čaj.

Pak už zbývá jen návštěva hlavního města Port Louis, kde si můžete v muzeu Blue Penny prohlédnout nejznámější známku světa, Modrý Mauricius. Jedna z nejcennějších známek vůbec byla na ostrově vydána v roce 1847 spolu s Červeným Mauriciem. který je zde také vystaven. Modrý Mauricius stál v době vytištění pouhé dvě pence, dnes má cenu mnoha milionů.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář