Jak se na cestách snadno seznámit? Zkuste tyhle osvědčené triky

Pokud patříte mezi miliony lidí, kteří každoročně cestují na nová místa, je pravděpodobné, že možná kromě krásy přírodní nebo architektonické, chcete poznat i místní obyvatele. A třeba si i najít nové přátele. Solo cestování může být skvělou příležitostí, jak se seznámit a načerpat nové životní zkušenosti. Zde je několik osvědčených způsobů, jak se během cestování – nebo při stěhování na nové místo – seznámit s novými lidmi!

Skupiny na Facebooku

I když Facebook dávno nepatří mezi nejpopulárnější sociální sítě, přesto platí, že skupiny na Facebooku jsou mezi lidmi, kteří se chtějí seznámit a poznat nová města, velmi populární variantou. Zkuste zadat do vyhledávání hesla jako “Co dělat v (název města)” nebo “Seznámení v (název města)” – uvidíte, že najdete celou řadu skupin, kde se snadno můžete dohodnout na společné večeři nebo výletům.

Jako solo cestovatelka navíc můžete psát třeba jen do skupin, které jsou striktně určeny jen ženám – a zse trochu více podpořit svou bezpečnost při cestování.

Bumble

Aplikace Bumble neslouží jen k partnerskému seznámení. Naštěstí má Bumble nastavení “BFF”, které vás vyloučí z jejich seznamky a ukáže vás pouze lidem, kteří se chtějí spřátelit! Můžete se tu potkat se zajímavou směsicí lidí, kteří se možná právě přestěhovali do nového města a podobně jako vy si hledají přátele. Bez ohledu na to, jestli jste tu jen na návštěvě na den nebo dva, nebo jste se právě přestěhovali do nového města bez známých tváří, určitě potkáte lidi, kteří vám buď ukážou své oblíbené místo, nebo s vámi vyzkouší něco nového.

Účast na menších akcích

Všimli jste si někdy, že čím méně lidí je v daném prostoru, tím větší je pravděpodobnost interakce? Velmi těžko se navazují přátelství na rozsáhlém hudebním festivalu, ale v téměř prázdných barech je možné zavést nespočet skvělých rozhovorů. Zkrátka – méně je více. Vynechejte tedy velké koncerty a zvolte raději živou místní kapelu nebo komediální show v komorním prostředí.

Vyzkoušejte místní aktivitu

Zkuste si vybrat některou z místních aktivit, kterých byste se mohli zúčastnit. Nenáročné aktivity, jako je procházka za uměním/prohlídka maleb nebo jóga, jsou skvělou volbou pro denní aktivity. Nebojte se pozdravit, představit se a zeptat se na doporučení v prostředí skupinových aktivit – možná budete překvapeni, kolik lidí je také otevřeno navazování přátelství a pozve vás, abyste se k nim přidali.

Zážitky z Airbnb

Díky zážitkům přes Airbnb můžete vyzkoušet skupinové aktivity (např. výlety na kajaku, zážitky na jachtě nebo párování vína a jídla) a seznámit se s dalšími cestovateli. Přinejmenším vám mohou doporučit některá konkrétní místa, kde by se mohla sejít přátelská parta. Klíčovou radou je udělat první krok – nenechte se zastrašit a nebojte se oslovit přátelsky vyhlížejícího cizince a navázat konverzaci. Je to jen malá nepříjemnost, která vám ale může dát vysokou odměnu.

Psí parky

Psí parky (nebo i běžné parky) jsou ideální pro setkávání s dalšími milovníky zvířat – vždyť kdo by nebyl rád, když ho jeho chlupáč seznámí s přátelskou tváří! Bez ohledu na to, zda cestujete se svým mazlíčkem, nebo jen rádi sledujete, jak se baví ostatní, psi jsou proslulí svou schopností sbližovat lidi. Nejste příznivci psů? Vezměte si deku, knihu, kytaru nebo svačinu a vydejte se do místního parku – rozvalte se, odpočívejte a užívejte si odpoledne. Lidé, kteří vás vidí v pohodě a v klidu, se k vám s větší pravděpodobností přiblíží a třeba se rozvine zajímavá konverzace.

Tipy, jak oslovovat lidi a být přístupnější

Nechte sluchátka doma

Sluchátka jsou mezinárodně známým signálem, který značí, že si povídat rozhodně nechcete. Proto je nechte pro jednou doma!

Odložte telefon

Pokud se chystáte na sólo rande, vyzvěte sami sebe, abyste si po celý večer nechali telefon v kapse/kabelce. Když jste přilepení k telefonu, můžete působit jako zaneprázdnění – a nikdo nechce riskovat přerušení důležité zprávy nebo e-mailu.

Oblečte se tak, abyste udělali dojem

Když si na sebe vezmete výrazný kousek oblečení, cizí člověk s vámi snadno naváže konverzaci – hodit se může něco světlého, vzorovaného nebo netradičního.

Nabídněte pomoc

Pokud vidíte někoho v nesnázích, není nic lepšího než prostě nabídnout pomocnou ruku. Jaký lepší seznamovací trik znáte?

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/meet-new-people-while-traveling
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Helena Lopes: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/restaurace-lide-tyc-notebook-1015568/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *