Abu Camp, safari na slonech v deltě řeky Okavango

Deltu řeky Okavango v jižní Africe je nazývána největší oázou na světě. Její rozloha je podobná  rozloze Švýcarska. Řeka Okavango se zde stýká s pouští Kalahari a při další cestě se řeka v poušti pozvolna vypařuje. Celá delta patří mezi nejkrásnější oblasti pro pozorování divokých zvířat ve volné přírodě. V roce 2014 ji UNESCO zařadilo jako tisící položku na Seznam světového přírodního dědictví. Při putování zdejší přírodou se budete cítit jako slavný David Livingstone, který tuto oblast pro svět v roce 1849 objevil.

Zveme vás na zcela unikátní sloní safari do Abu Campu. Prvotní snahou při založení tohoto kempu bylo zachování a rozvoj sloní populace ve svém přirozeném prostředí. Největší savec, pohybující se na zemi, má totiž zásadní vliv na zdejší ekosystém, ve kterém žije.

V tomto exkluzivním kempu se prakticky stanete členem stáda afrických slonů a máte jedinečnou možnost vidět divočinu a život v ní očima samotných slonů. Jízda na slonech křišťálově čistými vodami řeky vám umožní navštívit místa, kam byste se jinak nikdy nedostali. Protože pronikavý sloní zápach dokonale zakryje váš lidský pach, můžete se dostat do bezprostřední blízkosti divokých zvířat.

Milovaný, velký, silný a inteligentní Abu, po kterém se zdejší kemp jmenuje, bohužel v roce 2004 zemřel. Byl to nejoblíbenější dopravní prostředek v tomto exkluzivním sloním safari. Jsou tu ale další sloni, kteří vás svezou. Sloní rodinku tvoří pět dospělých slonů a jejich sedm potomků. K velkým zážitkům také patří práce mahounů (trenérů či „řidičů“), kteří sedí obkročmo na sloní šíji, široké jako tělo koně, nohy zaháknuté za jejich ohromnýma mávajícíma ušima. Slony řídí pouze slovními pokyny.

V táboře se můžete ubytovat v jednom ze šesti luxusních stanů s vlastní koupelnou a se vším myslitelným luxusem. Skvělé jídlo o třech chodech je podávané na nádherně prostřené tabuli pod ohromným fíkovníkem. Noc můžete strávit pod hvězdami za zvuků okolní divočiny. Věřte mi – je to nezapomenutelný zážitek!

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *