Zámek Lednice

Na Moravě je blaze: Tipy na místa, která při dovolené musíte rozhodně navštívit

Máte rádi moravské víno i pohostinnost tamních obyvatel? Naplánujte si svou další moravskou dovolenou již nyní a zahrňte do svých plánů také následující místa.

Lednicko-valtický areál je povinnou zastávkou

Kde jinde začít svou návštěvu Moravy, než právě ve Valticích či v Lednici? Právě tato dvě moravská města jsou dobře známá i zahraničním turistům, a to ze zcela prostého důvodu – Lednicko-valtický areál je ten vůbec nejrozsáhlejší krajinný celek v Evropě a jezdí si jej prohlédnout turisté z celého světa. Staňte se na chvilku turisty ve vlastní zemi a procházejte se po komplexu, jenž zahrnuje lovecké zámečky, minaret, vyhlídky a nekončící zeleň. Abyste mohli svou návštěvu zahájit již ráno, poohlédněte se po nabídce pohodlného ubytování ve Valticích. Do areálu tak budete moci dojít pohodlně pěšky a klidně celý den strávit jeho procházením.

Vydejte se do klidné moravské obce Zaječí

Jakmile si projdete Lednicko-valtický areál křížem krážem a prohlédnete si také zámky Valtice i Lednice, vydejte se do mnohem klidnější obce Zaječí. Nachází se v okrese Břeclav ve Velkopavlovické vinařské podoblasti. V obci se nachází také vyhlášené Vinařství U Kapličky, ve kterém se natáčel nejeden český film i seriál. Dokonce je zde možné zarezervovat si i pokoj. Není to ovšem jediné ubytování v Zaječí, kde můžete strávit svůj pobyt. Vybírat si můžete také z řady penzionů, chalup a apartmánů.

Co podniknout v obci Zaječí a jejím okolí?

Přestože v obci žije okolo 1500 obyvatel, nachází se zde rozhledna, jež vám poskytne výhled do kraje a zejména na všudypřítomné vinohrady. Také je zde okouzlující náves a kaple sv. Floriána. Z obce se můžete vydat k Novomlýnským nádržím, do Pavlova, Mikulova a samozřejmě navštívit místní vinařství a ochutnat jejich pestrou nabídku kvalitních moravských vín.

Dovolená na Moravě se bez návštěvy Brna neobejde

Při svých moravských toulkách byste měli zavítat také do druhého největšího města Česka – do Brna. V Brně totiž rozhodně není nuda a jak při své návštěvě zjistíte, stále se zde něco děje. Navštivte vilu Tugendhat, zavítejte do brněnské tržnice a ochutnejte oblíbené světové kuchyně. Brněnská gastronomie je totiž na vysoké úrovni a pochutnat si v této moravské metropoli můžete skutečně na všem.

Místa v Brně, která přidejte na svůj seznam

Protože Brno je skutečně obrovské město, přinášíme vám seznam míst, která si přidejte na svůj seznam a určitě je navštivte:

  • Hrad Špilberk
  • Labyrint pod Zelným trhem
  • Vyhlídková věž na Staré radnici
  • Vila Stiassni
  • Zelný trh
  • Moravské zemské muzeum

Turistickými cíli se Brno jen hemží, stejně jako vysokoškoláky. Není proto divu, že vás při toulkách městem mohou napadat témata, z nichž by mohla vzniknout zajímavá seminární práce. Atmosféra moravské metropole je zkrátka unikátní a musíte ji zažít na vlastní kůži.

Moravský kras

Dalším místem, které stojí na Moravě za návštěvu, je Moravský kras. Turistky oblíbená oblast s jeskyněmi, které jsou přístupné veřejnosti. Tou nejznámější je určitě Punkevní jeskyně. Když se řekne Moravský kras, pravděpodobně vás napadne také propast Macocha. Ta dosahuje neuvěřitelné hloubky 138 metrů, což z ní činí tu vůbec nejhlubší v Česku. Prohlédnout si ji lze hned ze dvou vyhlídkových můstků. Macocha je také opředena řadou mýtů a pověstí.

Jedna z legend praví, že za svůj název propast vděčí maceše, která neměla ráda svého nevlastního syna, a tudíž se ho pokusila shodit právě do této propasti. To se ji ovšem nepovedlo a chlapec se zachránil. Následně existují dvě verze pokračování – macecha byla do propasti shozena rozzuřenými obyvateli vesnice, druhá varianta příběhu praví, že do ní skočila dobrovolně.

Lednicko-valtický areál, nekonečné vinohrady, moravská metropole či Moravský kras – to vše jsou zajímavé cíle, které byste rozhodně měli na Moravě navštívit.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Prudek / Shutterstock.com

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *