Cestovní pojištění: co byste o něm měli vědět a jak ho vybrat?

Cestování je krásný koníček, který se dá provozovat po celý rok. Ceny letenek jsou v současnosti přijatelné, takže můžete navštívit třeba Barcelonu, Paříž, Řím, či jiné zajímavé místo v Evropě. Krátká dovolená nebo prodloužený víkend vám tak mohou přinést nezapomenutelné zážitky. Abyste mohli cestovat v klidu, vyplatí se před cestou sjednat cestovní pojištění. Pojistit se na cestu je však dobré i v případě služební cesty nebo sportovního zájezdu. Spoléhat se na to, že se vám nic nestane, se nemusí vyplatit, neboť ošetření a hospitalizace v cizině vás může přijít na velké peníze.

Jak vybrat kvalitní cestovní pojištění?

Vybrat kvalitní cestovní pojištění vám může usnadnit služba Top-Pojištění.cz a její kalkulačka pojištění. Prvním krokem je zadání základních údajů o cestě a počtu cestujících. Poté si vyberete rizika, která chcete pojistit, a stisknete tlačítko Kalkulace. Do pěti vteřin se před vámi objeví přehledné srovnání cestovních pojištění a vy si můžete vybrat z 12 prověřených pojišťoven. Dalším krokem je výběr nejvhodnější varianty. V nabídce je cestovní pojištění online od nejlevnějšího až po nejdražší. Rozhodnete-li se objednat si cestovní pojištění online, stisknete tlačítko Koupit a zaplaťte platební kartou, bankovním převodem či jiným způsobem.

Srovnání cestovního pojištění

Nejrychlejší  přehled o českém pojistném trhu nabízí cestovní pojištění online. Díky srovnání cestovních pojištění si každý může vybrat rovnou z 10 pojišťoven. Cestovní pojištění online je výhodné hlavně v tom, že se dá sjednat na poslední chvíli, a to pouze jeden den před odjezdem. Peníze stačí poukázat na bankovní účet před překročením státní hranice.

Cestovní připojištění

Své pojištění na cestu do zahraničí lze také rozšířit. Cestovní připojištění se vztahuje na úrazy, zavazadla, odpovědnosti za škodu nebo storna. Pojišťovny nabízejí cestovní připojištění pro případ úrazu, smrti na následky úrazu a odškodné. Připojištění zavazadel se vztahuje na věci osobní potřeby a na věci, které si prokazatelně pořídíte v průběhu dovolené. Cestovní připojištění odpovědnosti za škodu se vztahuje na odpovědnost za škody způsobené třetí osobě v zahraničí při běžných činnostech. Cestovní připojištění storna pojišťuje stornovací poplatky při zrušení cesty.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *