Řecký ostrov Hydra, oáza klidu, pohody a relaxace

Když budete hledat dovolenou, kde není žádný hluk a chaos, tolik typický pro Řecko a zároveň  budete chtít zažít úplný relax, navštivte řecký ostrov Hydra. Veškerá motorová doprava jsou na tomto hornatém ostrově zakázána. Výjimku mají pouze dvě vozidla: ambulance a svoz odpadů. Základní zdejší dopravní prostředky jsou oslí a koňské povozy. Možná i proto si Hydra zachovala do dnešních dnů autentickou řeckou atmosféru.

Jeden z nejmalebnějších řeckých ostrovů je vzdálen pouhé dvě hodiny cesty trajektem od Athén. Od řecké pevniny je oddělen pouze úzkým průlivem. Jeho délka dosahuje okolo 35 kilometrů, šířka jen zřídka překročí 5 kilometrů. První, co na ostrově Hydra po příjezdu spatříte, bude polokruhovité přístavní město a spousta jeho krásných námořnických domů rozesetých po skalnatých kopcích. Vzhledem k hornatému terénu je ostrov vyhledáván i milovníky pěších túr.

Pláže na ostrově tvoří malé zátoky s křišťálově čistým mořem a zeleným okolím. Vnitrozemí ostrova je hornaté a bohaté na příkré srázy, zejména na jeho jižní straně. Obývaná je ale převážně severní strana ostrova, přivrácená k řecké pevnině. Tady leží i správní centrum ostrova, stejnojmenné město Hydra, známé také jako „Hydra port“. Hydra, kdysi slavné místo, kde se setkávali umělci, spisovatelé i evropská smetánka, si dodnes zachovala image jednoho z nejelegantnějších míst v Řecku.

Jediný přístav na ostrově, „Hydra port“, je určitě nejromantičtější místo ostrova, kde si můžete dát večer skleničku a pochutnat si na večeři v některé z mnoha restaurací. Ve městě naleznete i spoustu malých přátelských hotelů a romantických penzionů ve starých kamenných domech.

Ve starých zdech někdejší továrny na zpracování mořských hub stojí od roku 1860 tichý a zároveň elegantní hotel Bratsera. Na jeho dveřích, vyrobených ze starých beden, je stále čitelné jméno athénského přístavu Pireus. Na ostrově, jehož jméno je mylně spojováno s velkým množstvím vody, je plavecký bazén v hotelu Bratsery velmi příjemným překvapením. Je totiž jediný na ostrově.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 komentář