letadlo

Jak si snadno a rychle srovnat nabídky cestovního pojištění?

Chystáte se do zahraničí? Pak by vám nemělo chybět kvalitní cestovní pojištění, které bude mít také dostatečné pojistné krytí pro všechny možné události. Nevyplácí se spoléhat pouze na modrou kartičku zdravotní pojišťovny, protože ta neplatí všude, a i tak hradí pouze omezené spektrum zdravotnických služeb. Navíc nemáte v případě potřeby žádnou asistenci na telefonu, takže si budete muset v cizí zemi a často ve velmi svízelné situaci pomoci sami. Přitom není nic snazšího než si sjednat cestovní pojištění online – zaplatíte doslova pár korun, ale pokud nepůjde vše podle plánu, máte jistotu, že nebudete zbytečně trpět vy ani vaše peněženka.

Využijte online srovnávač

Jak najít nejvýhodnější nabídku online pojištění? Snadno – pomocí online srovnávače. Stačí zde zadat základní údaje o vás, druhu cesty, délce pobytu a plánovaných aktivitách a velmi rychle dostanete přehled nejlepších nabídek cestovního pojištění přesně na míru vám a vašim potřebám. Srovnáte si tak nejen cenu, ale třeba i rozsah pojistného krytí a pojistné limity, které jsou samozřejmě zcela zásadním parametrem. Výhodou navíc je, že zvolenou nabídku si můžete rovnou sjednat online i včetně případného připojištění. Za pár minut tak máte hotovo a můžete si balit kufry.

Na co se zaměřit?

Cestovní pojištění představuje poměrně ustálený balíček služeb, ale přesto může být mezi jednotlivými nabídkami dost zásadní rozdíl. Na co je potřeba se při výběru zaměřit?

  • Výše pojistného plnění – ta stanovuje maximální limit plnění. Je dobré počítat alespoň s 1 500 000 Kč, ale zejména při cestě do exotičtějších destinací může být lepší vybrat si nabídku s vyšším pojistným limitem.
  • Možnost repatriace.
  • Možnost připojištění dle plánovaných aktivit.
  • Odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě.
  • Plnění v případě smrti, nebo pokud dojde k trvalým následkům na zdraví.

Dejte si také pozor, aby se na vás cestovní pojištění vztahovalo. Jiné podmínky totiž mohou mít například těhotné ženy, senioři či chronicky nemocní pacienti. U těchto osob je obvykle potřeba sjednat speciální pojistku. Také se vyplatí myslet na připojištění zejména pro adrenalinové sporty, zavazadla nebo storno zájezdu.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *