Švýcarsko, lyžování po boku hvězd

Redakce

Pojďme společně alespoň na chvíli zavítat do dvou nejpopulárnějších švýcarských zimních středisek, kterými jsou Davos a jeho dvojče Klosters. Společně se mohou tyto střediska pyšnit několika nej: Především svými dokonale upravenými lyžařskými terény všech druhů obtížnosti, které obě střediska sdílí, je Davos-Klosters největším lyžařským střediskem v Evropě. Díky nadmořské výšce obou středisek (Kloster je jen o málo níže) 1 560 m.n.m. je toto středisko také nejvýše položeným evropským střediskem. Tratě pro běžkaře v krásném horském údolí jsou nejdelší ve Švýcarsku.

Větší Davos má za sebou již skvělou sportovní historii. V roce 1899 byla v Davosu otevřena první ledová plocha na bruslení, na které se ve stejném roce konalo čtvrté mistrovsví světa v krasobruslení a evropské soutěže v rychlobruslení. V roce 1899 rovněž zahájila provoz lanovka na Schatzalp, kde byla vybudována i sáňkařská dráha. V roce 1926 se zde konalo mistrovství Evropy v ledním hokeji a v roce 1935 mistrovství světa v ledním hokeji. V Davosu se konají  závody světového poháru v alpském lyžování i závody světového poháru v běhu na lyžích.

Menší a snad ještě atraktivnější alpské městečko Klosters, by se vám možná líbil ještě víc – rádi se sem vracejí i členové švédské a britské královské rodiny. V porovnání s Davosem je Klosters intimnější. Své druhé jméno „Horský Hollywood“ si Klosters získal proto, že se stal oblíbeným místem lidí od filmu. Filmové hvězdy i pomazané hlavy sem jezdí zejména díky dokonalému lyžařskému areálu Parsenn-Weissflug, který mnozí odborníci považují za nejlepší v Evropě. Vyhlášená 14,5 km dlouhá sjezdovka je zážitkem pro každého dobrého lyžaře.

Nejoblíbenější hotel v Klosters, Chesa Grischuna je nádherná dřevěná horská bouda v centru městečka. Zde se budete cítit jako královská rodina, která se zde, při své návštěvě Klosters, vždy ubytovává. Za pozornost stojí i zdejší restaurace, považovaná za nejlepší v celém kraji. Přeji vám dobrou chuť.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *