Solo nebo ve skupině, Wales má co nabídnout pro každého. Jedinečná fauna a flora je jen střípkem jeho krásy

Kam se vypravit za dalším dobrodružstvím? Evropa nabízí tolik lákadel a míst, které jsou unikátní a hodí se pro objevování solo, ale také v páru či ve skupině. Možná jste již navštívili Británii, ale pokud jste nebyli ve Walesu, její značnou část jste nepoznali. Wales je destinace, které se nedostává příliš velké publicity, ale možná o to více může být zajímavá. Nabízí více než 1 680 mil pobřeží a místní příroda vás skutečně nadchne.

Jak se dostat do Walesu

Z nějakého důvodu má mnoho lidí představu, že Wales je vzdálené místo, kam je obtížné se dostat. Ve srovnání s některými jinými cestami po Evropě je ale až překvapivě dostupný. Pro každého obyvatele Evropy je poměrně snadné se tam dostat. Nejvýhodnější nejspíše je dostat se do Londýna a odtud pak vlakem do Cardiffu nebo jiné velšské destinace.

Lidé

Místní obyvatelé ve Walesu jsou velmi přátelští a často vám vyjdou vstříc, aby vás nasměrovali a doporučili místo, kam se podívat. Velšané se zdají být k cizincům nesmírně zdvořilí a vstřícní. Připravte se ale na to, že na první dobrou nemusí být snadné jim rozumět. Přeci jen mají své vlastní nářečí a přízvuk a obvykle nemluví spisovnou angličtinou, kterou znáte z BBC. Když je ale požádáte, aby mluvili pomaleji, jistě se domluvíte. Na severu a západě země se mluví také velšsky, což je skutečně velmi zvláštní jazyk, kterému se snad ani nemá smysl snažit porozumět.

Doprava ve Walesu

Pokud si chcete ve Walesu půjčit auto, nejlepší možností je jet vlakem do Swansea (asi 3 hodiny jízdy z nádraží Paddington) a tam si vypůjčit vůz. Pokud však navštívíte Wales kdykoli jindy než v zimě, není úplně nutné si auto půjčovat. Jezdí tam pravidelné autobusy, které vás přepraví z města do města, a také kyvadlová doprava Puffin Shuttle, která jezdí podél pobřeží – což je ideální pro ty, kteří chtějí podniknout pěší túru po pobřežní stezce.

Pěší turistika ve Walesu

Waleská pobřežní stezka vede podél téměř celé délky pobřeží ve Walesu a je skvělá pro všechny úrovně turistů. Co je na pěší turistice ve Walesu nejlepší? Nejsou tam žádní velcí predátoři! Na těchto stezkách se můžete cítit zcela bezpečně a pohodlně, i když putujete sami.

Krajina

Zelené kopce a atmosférické scenérie Walesu inspirovaly mnohé. Krajina je divoká, bohatá a krásná a je v ní spousta zajímavostí. Jsou zde nedotčená jezera a řeky, hory, na které se dá vylézt, například Snowdon, prvotřídní pláže a pobřežní stezky. Dále jsou tu oblasti výjimečné přírodní krásy, 74 přírodních rezervací a tři národní parky.

Fauna

Pokud víte, kde hledat, Wales se doslova hemží divokou přírodou. V mnoha jezerech a zahradách žijí vážky a motýli, na pobřeží se ve skalních jezírkách vyskytují hvězdice, krabi a další mořští živočichové, ve vodě delfíni, tuleni a sviňuchy. Je to také skvělá destinace pro pozorování ptáků, přičemž jednou z nezapomenutelných aktivit, kterou můžete podniknout, je výlet na ostrov Skomer u pobřeží hrabství Pembrokeshire v období od dubna do září. Uvidíte zde stovky potulujících se papuchalků a spoustu dalších ptáků a volně žijících živočichů na tomto květinami posetém ostrově.

Mýty a legendy

Velšská kultura, země hradů a draků, se skrývá v mýtech a legendách. Mnozí si neuvědomují, že staré velšské příběhy byly základem nesčetných příběhů, z nichž vznikly postavy jako Merlin a Artuš a knihy včetně Pána prstenů JRR Tolkiena (elfština byla založena na velštině).

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/wales-safe-for-solo-female-travelers
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Lisa Fotios: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/mesto-krajina-obloha-vyznacny-bod-1088291/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *