Kam letos na dovolenou? Irsko láká na přírodu i kulturu

Hledáte ideální destinaci na letní dovolenou pro letošní rok? Pokud začnete nyní plánovat, můžete si ještě zarezervovat výhodné letenky i ubytování, a také se budete mít na co těšit. Kam letos vyrazit? Pokud vás nelákají pláže, ale raději byste objevili divokou a krásnou krajinu, užívali si příjemná setkání s místními a vychutnali si jedinečnou kulturu, pak bude letošní destinací vašeho srdce Irsko. Kromě kultury jsou to přírodní krásy, které si najdou zaručeně místo ve vašem srdci. Od svěžích zelených kopců až po dramatické členité pobřeží – nečekaná krása Irska vás nadchne.

1. Zažijte radostná setkání s místními obyvateli

Irové jsou obzvlášť přátelský nárok, takže pokud jde o cizince, rozhodně se nemusíte bát hrubého zacházení. Dublin byl dokonce loni zvolen šestým nejpřátelštějším městem v Evropě a výlet do Irska v roce 2023 vám pomůže zbavit se všech poustevnických návyků, které jste získali během pandemie. Je konečně načase zase se začít socializovat. A Irové vám v tom rádi budou nápomocni.

2. Vychutnejte si syrovou krásu okouzlující irské krajiny

Nebude trvat dlouho a hned pochopíte, jak Smaragdový ostrov získal svou poetickou přezdívku. Až budete projíždět svěží oblastí Ring of Kerry, která je proslulá svými “čtyřiceti odstíny zelené”, brzy pochopíte její význam. Cesta podél pobřeží po Wild Atlantic Way jen potvrdí, jak okouzlující, tajemná a syrová je krása Irska.

3. Vychutnejte si pintu “černého nápoje” přímo u zdroje

Dokonce i ti, kteří nemají rádi Guinness, si při návštěvě Irska jednu pintu dají. K atmosféře veselé irské hospůdky prostě bezpochyby patří. A pokud vám nezachutná místní pivo, pak zkuste whiskey, kterou nabízí každá malebná irská hospůdka. Oba nápoje jsou vyhlášené a mají skutečnou tradici i kvalitu. Pokud jste fanoušky těchto druhů alkoholu, vyplatí se navštívit také místní palírny a výrobny, kde vás do detailu seznámí s procesem výroby a užijete si také příjemnou degustací lokálních produktů.

4. Polibte Blarney Stone

Na hradě Blarney můžete políbit bájný kámen a připojit se tak k zástupu poutníků, světových státníků a slavných herců, kteří udělali tuto netradiční věc, a to vše proto, aby získali dar výřečnosti. Jde o starobylou legendu, která je ale velmi známá a a populární a ročně tento hrad navštívit skutečně tisíce lidí jen proto, aby bájný kámen políbili. Velkolepý je i samotný hrad, který před téměř 600 lety postavil jeden z největších irských náčelníků Cormac MacCarthy.

5. Hudba, která vás roztančí

Ať už se v Irsku vydáte kamkoli, hudba vás bude provázet na každém kroku. Od folklorních tanečníků vystupujících na ulicích až po hráče na housle, kteří se tísní v hospodách, vždycky se najde nějaká melodie, která bude tvořit kulisu vašim irským dobrodružstvím. Ponořte se v roce 2023 hlouběji do irského hudebního dědictví – určitě nebudete litovat. Je to velmi bohatá a různorodá směsice hudebních stylů a melodií, které vás vtáhnou a sami uvidíte, jak si budete za chvíli podupávat do rytmu.

6. Postavte se na vrchol velkolepých Moherských útesů

Když stojíte na vrcholu dramatických Moherských útesů, které se tyčí 200 metrů nad duněním Atlantského oceánu, je to pocit, který jinde nezažijete. Bez ohledu na počasí se v této drsné destinaci naplno projeví neodolatelná krása Irska. Dávejte pozor na zvědavě vyhlížející papuchalky, kteří se skrývají v útesech, a poznejte tento přírodní fenomén blíže díky interaktivnímu centru Cliffs of Moher Visitor Experience.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/ireland-2023/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Steven Hylands: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/more-krajina-priroda-obloha-1650870/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *