S Jamesem Bondem na vrchol švýcarských Alp

Pokud zavítáte do Švýcarska, a je jedno v jakou roční dobu, určitě podrobněji prozkoumejte oblast okolí Interlakenu, Můžete absolvovat krátké výlety na vyhlídková místa, pěší výlety po malebných údolích nebo výpravy po alpských sedlech.

Pokud zvolíte za výchozí bod pro poznání Bernských Alp právě toto vyhlášené horské středisko, vyjeďte autem nebo místním autobusem do nedaleké vesnice Wilderswil. Odtud zubačkou můžete vystoupat na náhorní plošinu Schynige Platte. Asi po padesáti minutách jízdy vás čeká proslulý výhled na tři slavné čtyřtisícové vrcholy Švýcarských Alp a to Eiegr („Obr“), Mönch („Mnich“) a Jungfrau („Panna“).

Od horního nádraží se můžete vydat do všech stran. Všude totiž vedou dobře značené turistické trasy. Pro méně zdatné mohu doporučit asi dvouhodinový okruh po hřebeni s příznačným názvem „Panoramaweg“.

Opravdovým zážitkem je cesta údolím Lauterbrunnen, které někteří cestovatelé dokonce nazývají nejkrásnějším údolím v Evropě. Navíc je toto údolí nejhlubším ledovcovým údolím ve tvaru písmene U na světě. Zdejší strmá stěny sahají až do výše 1 000 metrů a po cestě můžete obdivovat 72 fascinujících vodopádů.

Naproti působivému masivu Jungfrau, na jakoby balkónovém převisu nad údolím Lauterbrunnen leží tichý Mürren, nejvýše položená trvale obydlená vesnice celého regionu. Obec je dosažitelná pouze ozubnicovou drahou nebo kabinovou lanovkou.

Mürren je považován za rodiště moderního sjezdového lyžování. První slalomářský závod se zde konal již v roce 1924. Avšak středisko je populární i mezi nelyžaři. Ti zpravidla naskočí na lanovku, z jehož vrcholu na Piz Gloria ve výšce 2969 metrů mohou obdivovat kruhové panorama hor, jezer a nikdy netajících sněhových polí.

Stejnojmennou restauraci na vrcholu proslavil thriller s Jamesem Bondem „Ve službách jeho Veličenstva“ z roku 1969. Díky výjimečné poloze tohoto orlího hnízda je odtud údajně vidět až 200 horských vrcholů. Slavná restaurace má tvar létajícího talíře s velikými okny. Ostatně, kdo jiný, než mimozemšťané by mohli tuto stavbu na tak nepřístupném místě postavit! A když už se dostatečně pokocháte neuvěřitelným panoramatem horských velikánů, dejte si místní specialitu: těstoviny Jamese Bonda a dezert 007, jehož pět kopečků zmrzliny vám úchvatný rozhled ještě více zpříjemní.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *