Pojištění zadnice i proti pádu družice aneb bizarní pojištění, která prý skutečně existují

Jak ví každý pojišťovací agent a makléř, riziko je nepředvídatelné. Koneckonců proto pojištění existuje. Víte, na co vše jste pojištěni a jaké situace máte kryté? Běžné je samozřejmě pojištění domácnosti nebo auta, ale existuje celá řada méně tradičních pojistných produktů – už ne každý má pojištěného třeba svého domácího mazlíčka. Ale to pořád není nic oproti tomu, co nabízí některé další pojišťovny. Přečtěte si o bizarních druzích pojištění, které ale údajně skutečně lze sjednat! A zapřemýšlejte, zda by se vám podobný produkt také nehodil.

1. Pojištění části těla

Člověk by čekal, že řidič NASCAR bude mít životní pojištění, ale věděli jste, že některé celebrity mají pojištěné konkrétní části těla na miliony dolarů? Níže najdete seznam některých celebrit, které se netají tím, že si své tělo cení na mnoho peněz:

  1. 2,2 milionu dolarů za nohy Heidi Klumové.
  2. 27 milionů dolarů za zadek J. Lo
  3. 6 milionů dolarů za hlas Roda Stewarta
  4. 1,6 milionu dolarů za prostředníček Keitha Richarda
  5. 600 000 dolarů za hrudník Dolly Partonové

Může se zdát absurdní nechat si pojistit zadek na tak závratnou částku, ale u celebrit to dává smysl. Pokud Keith Richards přijde při nehodě o prostředníček, nemůže už hrát na kytaru – a to by mohl být konec jeho kariéry. Celebrity však nejsou jediné, kdo si může nechat pojistit části těla. Libovolnou část těla si můžete nechat pojistit i vy.

Špatná zpráva? Takové pojištění může vyjít dost draho. Jeden nizozemský vinař, který si pojistil nos na 7,8 milionu dolarů, zaplatí za pojistku zhruba 23 000 dolarů ročně.

2. Kariérní pojištění

Ne vždy můžete poukazovat na jedinou část těla jako na věc, která drží vaši kariéru nad vodou. Proto si některé celebrity uzavřely pojistky na celou svou kariéru.

Pojistka Abbotta a Costella ve výši 250 000 dolarů je po dobu pěti let chránila před hádkami, které by ukončily jejich partnerství. A pokud se fotbalové hvězdě Davidu Beckhamovi stane úraz, který ukončí kariéru, jeho pojišťovna mu vyplatí 151 milionů dolarů. Opět platí, že pro lidi, jejichž kariéra je jediným zdrojem obživy, má taková pojistka smysl. Opět lze asi předpokládat, že to nebude zrovna levná záležitost.

3. Pojištění únosu mimozemšťany

Obáváte se blízkého setkání třetího druhu? Ano. I na to existuje pojištění. Nejméně tři různé pojišťovací agentury prodávají pojistky na únosy mimozemšťany a některé z nich už dokonce vyplatily pojistné plnění! Těžko si představit, jak v tomto případě pojištěný prokazoval, že ke škodné události skutečně došlo.

4. Pojištění proti pádu Sputniku

Když Rusové v roce 1957 vypustili družici Sputnik, vyvolalo to celosvětovou paniku. Někteří lidé byli tak vyděšení z hrozící katastrofy, že londýnská pojišťovna Lloyd’s skutečně uzavřela pojistku na 22 000 dolarů (v dnešních penězích téměř 200 000 dolarů), která chránila před náhodným úmrtím způsobeným “pádem Sputniku”. Je však třeba říci, že nikdy nebyly zaznamenány žádné případy zranění nebo úmrtí způsobené padající družicí.

5. Thajsko – Pojištění proti nepokojům

Když se v Thajsku v roce 2010 začaly eskalovat politické nepokoje, klesla návštěvnost země o osm procent. Ve snaze podpořit turistický průmysl nabídla thajská vláda pojistné krytí ve výši 10 000 dolarů turistům, kteří byli během své návštěvy zraněni v důsledku nepokojů. Zpoždění cesty způsobené nepokoji a politickými demonstracemi bylo možné proplatit až do výše 100 dolarů denně. Určitě dobrá strategie, jak alespoň trochu podpořit turisty, z jejichž peněz tato dovolenková destinace žije.

6. Pojištění zrušené svatby

Jedna společnost nabízí pojištění, které slibuje vyplacení pojistného plnění, pokud nevěsta nebo ženich svatbu zruší. Může krýt například náklady na svatební šaty a další objednané služby, pokud ženich na poslední chvíli prostě vezme nohy na ramena. Aspoň něco, když už ztratíte lásku svého života. Rozhodně se to může hodit.

7. Pojištění proti vícenásobnému porodu

“Buy One Get One Free” je skvělá nabídka v obchodě s potravinami, ale trochu více zastrašující, pokud jde o těhotenství. Pojištění pro případ vícenásobného porodu by těhotným matkám uhradilo zvýšené náklady na “nečekaný” příchod dítěte. Pokud tedy máte v rodině nějaké vícečetné těhotenství, možná není od věci si na tuhle variantu zvýšených nákladů překvapit.

8. Pojištění proti štěnicím

Mnoho lidí si myslí, že jejich pojištění majitele domu nebo nájemníka je komplexní, a pak jsou zklamáni, když dojde k pojistné události, na kterou se pojištění nevztahuje. Například není obvykle krytá sanace z důvodu invaze štěnic, blech a jiného hmyzu. Přitom tyto náklady se mohou vyšplhat do závratných výšin.

Ačkoli to může znít směšně, tato bláznivá pojištění existují proto, že se někdo někde obával, že přijde o něco cenného. Možná se při své práci nespoléháte na dokonalý čich a možná se nebojíte, že by pád Sputniku ovlivnil vaše podnikání. Ale je pravděpodobné, že máte v pojistném krytí mezery, které vás činí finančně zranitelnými. I když tato pojistná krytí slouží spíše pro pobavení, mohou vás minimálně inspirovat k tomu zamyslet se, zda jste dostatečně chráněni před nešťastnými náhodami, které mohou postihnout doslova kohokoliv.

ZDROJ: https://www.harrylevineinsurance.com/10-crazy-insurance-policies-that-actually-exist/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Andrea Piacquadio: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/marketing-nabidka-muz-lide-3760067/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *