Německá alpská silnice, jedna z nejkrásnějších vyhlídkových cest v Evropě

Ideální způsob, jak poznat krásy bavorských Alp je vydat se po německé alpské silnici (Deutsche Alpenstrasse), která je více jak 450 kilometrů dlouhá. Vine se bavorskými Alpami, které tvoří přírodní hranici mezi Německem a Rakouskem. Poznáte krajinu s jasnými horskými jezery, strmými horami a loukami, hustě porostlými alpskými květy. Je to krajina, která by sotva mohla být krásnější.

Německá alpská silnice je jedna z nejstarších a nejkrásnějších vyhlídkových silničních tras v Evropě. Už v roce 1927 vznikla myšlenky spojit Alpy mezi Bodamským jezerem a jezerem Königssee pevnou silnicí, táhnoucí se bavorskými Alpami. Účelem této náročné stavby, která byla díky mimořádně náročnému horskému terénu dokončena až v roce 1960, bylo „ukázat krásy této výjimečné krajiny cestující veřejnosti“.

Za náročnou cestu plnou zatáček budete odměněni nádhernými rozhledy. V okolí Lindau, kde cesta začíná, budete obdivovat krásu Bonamského jezera, dále staré hrady, malebné horské boudy plné malovaných domů, kterým Bavoři říkají Lüftlmalerei. Silnice vám nabídne to nejkrásnější z Německa. Vhodnou zastávkou v polovině cesty je Garmisch-Partenkirchen, kde se konaly v roce 1936 zimní olympijské hry. Nedaleko se tyčí do výše 2 966 metrů Zugspitze, nejvyšší hora Německa. Vyjet nahoru můžete buď ozubnicovým vlakem, který odjíždí z nádraží v centru města a pomalu i rozvážně zdolává převýšení nebo – pro ty co nevědí co je to strach – kabinovou lanovkou od jezera Eibsee hned za městem.

Nakonec přijde velké finále Alpské silnice, jezero Königsee. Nejkrásnější a vlastně jediná cesta, jak spatřit krásu jezera je cesta lodí. Místní elektrické tiché lodě nijak neruší horský klid uprostřed hlubokých a studených vod jezera. V rámci cesty si budete moci při krátké zastávce prohlédnout poutní kostel sv. Bartoloměje, ukrytý v malé zátoce.

Tento nádherný kousek Německa, který jakoby „vyčnívá“ do Rakouska je centrem Berchtesgadenského národního parku. Čeká vás zde možnost vysokohorských túr, výšlapy k jezerům a zkoumání soutěsek. Na své si zde přijdou především vyznavači turistiky i horolezci.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *