Nejlepší destinace pro maminky a dcery: Vyrazte na dámskou jízdu!

Maminky hrají v životech nás všech zcela zásadní roli. Když jsme dospělí, možná je potřebujeme o to méně, ale platí, že bychom jim měli umět vracet péči a lásku, kterou nám celé roky věnovaly. Jedním ze způsobů, jak ji potěšit, je vzít ji na výlet a procestovat s ní nějaký krásný kousek světa. A v Evropě se jich najde hned několik. Zde jsou nejlepší místa pro vaše společné pobyty s matkou a dcerou, kde si užijete ty nejlepší společné chvíle!

Paříž, Francie

Nejenže je to skvělé město, které můžete navštívit po celý rok, ale je to také zábavné místo, kde můžete trávit čas ve dvojici s vaší maminkou. Pokud chcete, můžete vynechat všechny hlavní památky a jen si odpočinout v těch nejlepších kavárnách, sníst croissant v dokonalé pekárně, projít se odlehlejšími uličkami Paříže a uspořádat piknik pod Eiffelovou věží. Město je úžasné pro nakupování, protože je zde tolik obchodů, že si vybere každý. Nakupujte na hlavní třídě v Galeries LaFayette nebo se vydejte do “Les Halles”, kde najdete Zaru, H&M a další oblíbené značky. Paříž je opravdu tak rozmanité město, že uspokojí skutečně každého.

Valencie, Španělsko

O tomto městě se bůhvíproč tolik nemluví a v hledáčku turistů je daleko častěji Barcelona nebo Madrid. Ve skutečnosti vás překvapí, jak je toto město krásné. Rozmanitost je zde neskutečná: na jedné straně najdete historické centrum a naproti městskému parku zase ty nejmodernější budovy vůbec. Zejména zmíněný městský park je rozhodně místem, kde můžete strávit celé dny. Kdysi to byla řeka, ale nyní je to velmi příjemný a rozsáhlý park, který se rozprostírá kilometry daleko po celé Valencii. Je to to nejlepší místo, kam si můžete jít zaběhat, projet se na kole nebo si prostě jen udělat piknik. Protože je tak dlouhý, do parku můžete vstoupit v podstatě kdekoli. Vše je vždy vlastně jen kousek od centra města a v okolí je spousta obchodů.

Barcelona, Španělsko

Na první dobrou se Barcelona nezdá být tím nejlepším místem pro výlet s maminkou. Je to poměrně rušné město, plné turistů, které tepe životem. Nicméně pokud vám nevadí trochu více lidí a občasné mačkanice u památek, má Barcelona neopakovatelnou atmosféru. Ramblas je rájem pro nakupující, ale pokud nejste nákupní typ, je zde toho k vidění mnohem víc. Užijte si společně pláž, popíjejte sangrii v jedné z mnoha pouličních kaváren a jen tak si společně povídejte. Navštivte společně park Güell a pokochejte se nádhernými díly Gaudího. Jedna rada: kupte si vstupenky online, abyste měli jistotu, že se do parku skutečně dostanete.

Mallorca, Španělsko

Tento ostrov je pro dcery a maminky jako stvořený pro poklidný Relax u moře. Je to sice malý ostrov, ale je na něm tolik možností, co dělat! Zamilujete si zejména oblast Cala d’Or, malé oblasti na východním pobřeží Mallorky, kde je město téměř celé bílé a pláže jsou malé s klidnými zátokami. Voda je neuvěřitelná a je tu takový klid. Určitě si užijete také návštěvu Playa de Palma, která se nachází nedaleko města Palma de Mallorca. Po bulváru se dá večer krásně procházet a jsou tu úžasné restaurace. Díky autobusovému spojení odsud můžete Palmu de Mallorca snadno navštívit. Je to také skvělé místo pro výlety na sever Mallorky a do hor!

Amsterdam, Nizozemsko

Amsterdam je v současnosti velmi oblíbenou destinací a pravdou je, že v Amsterdamu je opravdu, ale opravdu rušno. Přesto je tu toho tolik, co dělat. Nakupovat, navštívit muzeum, jako je Rijksmuseum nebo van Goghovo muzeum, jíst palačinky nebo hranolky a vyrazit na celodenní výlet do Keukenhofu a pokochat se zdejšími nejkrásnějšími květinami. V Nizozemsku můžete navštívit také Rotterdam, který je stále populárnější mezi turisty, ale přeci jen zde není takový nával jako v hlavním městě. V Kunsthalu jsou krásné výstavy a moderní architektura dodává jinou atmosféru než v Amsterdamu.

Tyto destinace jsou skvělými místy, kam můžete maminku bez obav vzít a užít si pár dní jenom pro sebe. Výlet je samozřejmě vhodné přizpůsobit věku a zdravotnímu stavu maminky a naplánovat itinerář tak, abyste si jej skutečně užily. Obecně platí, že není potřeba vidět vše a být všude, ale spíše si najít klidný čas na procházky a povídání. Uvidíte, že to vaše maminka ve výsledku ocení nejvíc. Nebojte se ale navrhnout i aktivity, na které by si sama netroufla třeba kvůli strachu nebo jazykové bariéře. Můžete ji umožnit zažít něco, co by sama nezvládla.

ZDROJ: https://rosymelissa.com/travel-talk/travel-inspiration/mother-daughter-getaways/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Pixabay: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/architektura-budova-mesto-umeni-a-ved-valencie-256150/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *