Zabalit se do příručního zavazadla? S těmito tipy žádný problém

Cestování letadlem může být mnohdy velmi výhodné a levné. Obvykle ale jen a pouze tehdy, když se spokojíte pouze s kabinovým zavazadlem. Většina aerolinek totiž za odbavené zavazadlo účtují poplatky tak vysoké, že mnohdy násobně zdraží celou letenku. Je ale možné vejít se jen do kabinového zavazadla?

Ve skutečnosti může být takové balení na lehko pouze do příručního zavazadla neuvěřitelně osvobozující návyk. Nejenže se tak vyhnete nepříjemným poplatkům, ale také ušetříte drahocenné minuty u kolotoče se zavazadly a budete mít jistotu, že víte, kde máte své věci. Navíc se naučíte brát si skutečně jen nezbytné věci a na cesty nebudete tahat spousty zbytečností. Rozhodnutí vzdát se odbaveného zavazadla má sice mnoho výhod, ale vyžaduje také oběti a pořádnou dávku plánování. Jak na to?

Vyberte si správné zavazadlo

Balení pro příruční zavazadlo začíná hlavně výběrem správného zavazadla. Nejprve si na webových stránkách své letecké společnosti zjistěte omezení velikosti a poté si vyberte zavazadlo, které je splňuje. Asi nejlepší volbou bývá kompaktní skořepinový kufřík, který odolá nárazům a ochrání vaše věci před poškozením i navlhnutím. Kolečka vám navíc výrazně usnadní manipulaci se zavazadlem.

Vezměte si univerzální oblečení

Omezte prostor a hmotnost tím, že si s sebou vezmete oblečení, které lze použít k více účelům. Vezměte si například barevný přehoz, který může sloužit jako sarong, šátek, lehká deka apod. Dalším tipem na univerzálnost je barevně sladit oblečení. Pokud budete mít každý kus oblečení v tašce ve stejném neutrálním odstínu, budete mít více možností výběru oblečení než při balení oblečení všech barev duhy. Vyplatí se například sbalit základní kousky – například džíny a košile – v černé nebo šedé barvě a oblečení můžete ozvláštnit barevným topem nebo doplňky.

Naplňte si boty

Při balení pouze do příručního zavazadla je prostor vším, a proto jej musíte využít naplno. Ujistěte se, že jste větší boty do posledního koutku zaplnili oblečením. Můžete do nich třeba srolovat ponožky, spodní prádlo, nebo schovat kosmetické produkty. Stejně tak pokud nosíte klobouky, vyplněním vrchní části klobouků oblečením nejen ušetříte místo, ale také pomůžete kloboukům udržet jejich tvar!

Srolujte oblečení

Místo skládání oblečení využijte srolování. Díky tomu optimalizujete prostor v tašce a pomůžete tomu, aby se nezmačkalo. Navíc je takto poskládané oblečení přehlednější a nemusíte se prohrabovat kupkami prádla, abyste našli to, co zrovna potřebujete.

Plánování praní

Pokud se chystáte být mimo domov více dní, než kolik máte oblečení, naplánujte si v cílové destinaci praní prádla. Zjistěte, zda je ve vašem ubytovacím zařízení k dispozici pračka nebo služba vyzvednutí a doručení prádla, nebo jednoduše najděte nejbližší prádelnu a vyperte si tam. Je to levná a rychlá služba, která se rozhodně při delším cestování vyplatí.

Žádné “co kdyby“

Všichni při balení přemýšlíme nad tím, co by kdyby.. “Co když bude celou dobu pršet?” “Co když budu nakonec potřebovat pět různých párů bot na pět specifických aktivit?” Ačkoli tyto obavy lze vyřešit větším odbaveným zavazadlem, když se balíte na lehko do příručního zavazadla, je nejlepší odstranit “co kdyby” a soustředit se na věci, o kterých víte, že je budete skutečně potřebovat.

Nákup v cílové destinaci

Žádné pravidlo neříká, že si s sebou musíte vzít vše, co budete potřebovat! Pokud víte, že si v cílové destinaci budete moci koupit věci, jako je deodorant, zubní pasta nebo v případě deště cestovní deštník, udělejte to! To je obzvláště dobrý tip, pokud si s sebou potřebujete vzít i tekutiny. Vzhledem k omezením leteckých společností ohledně množství tekutin povolených v kabině letadla se rozhodně vyplatí vzít si s sebou do letadla jen to nejnutnější a v cílové destinaci si pak pořídit produkty, jako je šampon a kondicionér, tělové mléko a další.

ZDROJ: https://ordinarytraveler.com/pack-light-tips-carry-on-only
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Edgar Okioga: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/uvnitr-design-barvy-prostredi-2646521/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *