Proč je podzim ideální dobou na cestování? Těchto 7 důvodů vás přesvědčí

Když si představíte podzim, pravděpodobně se vaše myšlenky hned zatoulají k útulným svetrům, dýňovým dobrotám, nádhernému listí a mrazivým ránům. Ale věděli jste, že je to také ideální období pro cestování? Mezi jasné výhody patří nejen nižší počet turistů, příznivější ceny, ale také řada podzimních festivalů a akcí, které vám cestování mohou příjemně okořenit. Zde je 7 důvodů, proč byste měli uvažovat o rezervaci podzimní dovolené i v letošním roce.

1. Cestování je levnější

Podzimní cestování nabízí slevy, které během léta prostě nedostanete. Je to jedno z nejlevnějších období v roce, kdy lze cestovat s nižšími cenami letenek, hotelů, jízdenek na vlak, aktivit, a dokonce i akčních nabídek jídla a pití. Protože na podzim jsou ceny nižší, můžete cestovat déle, zařadit další výlety a možná si i vybrat letenku ve vyšší třídě pro lepší cestování. Větší svoboda volby znamená také spokojenějšího cestovatele.

2. Méně lidí

Když začíná opadat letní prázdninový humbuk a davy lidí se vracejí do práce a do škol, chytrý cestovatel se na dovolenou teprve vydává! Jednou z nejlepších výhod cestování na podzim je, že nebudete muset čekat v dlouhých frontách, rezervovat si místa v každé restauraci ani soupeřit s hordami turistů, abyste si mohli pořídit fotku. Díky méně přeplněným kavárnám, plážím, muzeím, parkům a atrakcím můžete naplno využít klidné atmosféry a skutečně se oddat poklidnému cestování.

3. Scenérie jsou skutečně ohromující

Podzim je krásné období pro cestování, kdy měnící se listí nádherně zbarvuje krajinu ve všech odstínech červené, oranžové a žluté. Ať už jste vášnivými fotografy, nebo se prostě jen rádi kocháte přírodními divy, podzimní scenérie vám určitě vyrazí dech. Vydejte se na procházku lesem nebo se projeďte po silnici lemované stromy a obdivujte mistrovská díla matky přírody.

4. Počasí je nádherné

Zapomeňte na letní vedra nebo zimní mrazy. Podzim nabízí ideální teploty pro cestování. Není příliš horko ani příliš chladno. Místo toho si představte měkké zlatavé světlo dohromady se svěžími teplotami a jasnými dny. Přidejte křupavé listí pod nohama a získáte dokonalý recept na celodenní pohodlnou chůzi a jízdu na kole.

5. Je tu tolik fantastických festivalů

Podzim přináší úžasné festivaly po celém světě. Mezi oblíbené podzimní slavnosti patří Oktoberfest (konec září až začátek října), Albuquerque Balloon Fiesta (říjen) Dia de los Muertos (31. října až 2. listopadu) a Diwali (říjen nebo listopad).

6. Dopřejete si vynikající sezónní jídlo.

Podzimní jídlo je úplně jiná liga. Představte si zralé ovoce a zeleninu, jako jsou jablka, hrušky a dýně, a nejlepší víno, jaké jste kdy pili. Vydejte se na sběr ovoce, projděte se po farmářském trhu nebo si sedněte do restaurace, kde se podávají farmářské pokrmy, a dopřejte si lahodné sezónní pokrmy.

Můžete se dokonce vydat na festival jídla nebo pití, kterých je na podzim opravdu požehnaně. Pokud chcete oslavit některé z nejoblíbenějších podzimních jídel, vydejte se na oslavu baltských sleďů na Silakkamarkkinat v Helsinkách nebo na La Fête de la Crevette v Honfleuru, kde si pochutnáte na všech druzích krevet.

7. Získáte autentický cestovatelský zážitek

Podzimní období si často oblíbí i místní obyvatelé. Rušné davy lidí v létě ustoupily klidnějším dnům a majitelé obchodů mohou v klidném tempu nabídnout své nejlepší služby. Bez davů lidí, kdy je cílem rychle střídat zákazníky, si budete moci v klidu sednout k jídlu. Možná si najdete čas i na rozhovor s místními podnikateli a řemeslníky.

Pokud cestujete na podzim, má to snad jen samé výhody. Vyhnete se přelidnění příliš velkým počtem turistů a budete si moci na dovolené skutečně odpočinout, nejen neustále bojovat se stresem. Až tedy budete příště plánovat dovolenou, zvažte, zda nevyrazit na podzim–v ideálním období pro cestování.

ZDROJ: https://www.trafalgar.com/real-word/7-reasons-travel-in-fall/
ZDROJ obrázku: Autor/ka fotografie: Taryn Elliott: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/muz-osoba-stromy-vetve-5182560/

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *