Spolehlivé cestovní pojištění – základ každého výletu do zahraničí

Ať už se vydáváte na pár dní do sousedního Slovenka či plánujete strávit v zahraničí rok, nikdy byste neměli zapomínat na sjednání cestovního pojištění.

Čím dále pak cestujete, tím zásadnější je jeho kvalitní výběr. Zatím co ze zemí Evropy se v případě většího zádrhele můžete celkem rychle a levně dopravit zpět do České republiky, kde vám je poskytnuta v rámci vašeho státního pojištění bezplatná zdravotní péče, cestovat z Nového Zélandu přes celý svět s jakýmikoliv obtížemi není nejlehčí. Samotná cesta je náročná i pro zdravého člověka, a to ať už z důvodu dlouhých letových hodin a nekonečného čekání na přestup, tak i obrovskému časovému posunu.

Jakou pojišťovnu vybrat

Při sjednávání cestovního pojištění na Nový Zéland pro vás bude jistě nejsilnějším rozhodujícím faktorem cena. Ta však ne vždy musí vypovídat o kvalitě a spolehlivosti pojistky. Na českém trhu se nachází obrovské množství pojišťoven a ještě větší množství jejich nabídek, ve kterých se zorientovat není žádný med. Sledujeme pro vás nejžhavější trendy a nejlepší nabídky pojištění českých i zahraničních pojišťoven, které jsou šity na míru cestovatelům na delší a vzdálenější cestu. Nemusíte proto ztrácet čas prohledáváním celého internetu či návštěvami jednotlivých poboček. Stačí si ověřit srovnáním s pár konkurenčními nabídkami, že námi nabízené pojistky jsou opravdu ty nejlepší. Ty pak můžete sjednat online z pohodlí domova. Na jakékoliv podrobnější otázky jsme tu navíc pro vás na našem online chatu.

Na co se zaměřit

Nemáte-li žádné zkušenosti s předchozím sjednáváním pojištění, pak vězte, že časová investice do podrobného studia vybrané nabídky se jistě vyplatí. Každá má totiž svá specifika a další možnosti připojištění, které je nutné zvážit a případně vybrat tak, aby vám sedla na míru. Vždy je proto nutné v první řadě zvážit, do jakých destinací chcete cestovat a zvolit takové pojištění, které vás kryje po celou dobu vašeho pobytu, včetně cesty tam a zpět. Poté se zamyslete také nad cílem vaší cesty. Budete se jen opalovat na pláži, pracovat na sadech, podnikat výšlapy do hor či zkoušet nejrůznější adrenalinové či sportovní aktivity? Jedete-li do dané země s určitým cílem, pak si vždy prověřte, zda vámi zvolené pojištění kryje případná zranění v dané oblasti či sportu. Pokud je vaše představa spíše mlhavá, pak raději vsaďte na jistotu. Ověřte si, zda je možné se na danou aktivitu později připojistit, i když už jste na cestě (to bývá mnohdy dražší) nebo raději zvolte pojištění, které bude pokrývat vše, co vám jen přijde na mysl.

Nejlevnější nabídka tak nemusí být jasně tak nejvhodnější. Není totiž nic horšího, než zaplatit za pojištění, které vám v případě incidentu nijak nepomůže. Při jeho volbě se proto zaměřte zejména na výši krytí, která udává maximální částku hrazenou pojišťovnou. Zadané sumy se vám mohou mnohdy zdát dostačující. Berte ale na vědomí, že cestujete do jiné země s jiným systémem zdravotnictví i rozdílným financováním. Konkrétně Nový Zéland není levnou zemí, a tak by se vám výdaje za obyčejné ošetření mohly vyšplhat do astronomických částek. Speciálně se pak zaměřte na částku uvádějící krytí ošetření zubní péče, která je v zahraničí velmi nákladná. Jste-li si vědomi nějakého zdravotního či dentistického problému již před odletem, více než doporučujeme vyřešit vše v pohodlí domova. To platí nejen u nemocí či akutních obtížích, ale také u očkování, která vás mohou přijít v zahraničí draho. Nezapomeňte proto, že některá očkování vyžadují více dávek, která je nutno aplikovat s určitým časovým odstupem.

Řeč již byla také o připojištění na sporty či práci, kde je vždy nutné dobře prostudovat seznam krytých sportů a případných výjimek. Práce se pak může lišit podle výkonu. Např. na zaměstnání kancelářského typu či manuální práci, kde je hrozba případného úrazu vyšší.

Kromě klasických oblastí pojištění je pak možné také zvolit např. připojištění zavazadel, elektronických přístrojů, zpoždění letů aj. Ta samozřejmě navyšují konečnou cenu, proto je dobré zvážit, která volba vám ve vašem případě stojí za to.

Aktuálně nejvýhodnější pojištění

Jak jsme již výše zmiňovali, neustále pro vás sledujeme a srovnáváme nabídky jednotlivých pojišťoven. Aktuálně nejvýhodnější v poměru cena/výkon je bezkonkurenčně cestovní pojištění od České podnikatelské pojišťovny (ČPP), jehož hlavní výhodou jsou nízké ceny všech nabízených balíčku od 2288,- na rok s možností využití dalších slev při objednání přes náš web VisitKiwi.cz. Pojištění zahrnuje manuální práci, možnost množstevní slevy začínající již od dvou osob, možnost sjednání i prodloužení pojištění ze zahraničí bez příplatku, limit na dentální vyšetření možný využívat vícekrát až do výše limitu, a také možnost vyřízení celé pojistné události přes email.

Další klientsky velmi oblíbenou cestovní pojišťovnou je britská True Traveller, jejíž jedinou nevýhodou je nutná komunikace v anglickém jazyce. Její ceny, služby a zákaznický servis si ale pochvalují všichni pojištění, a to zejména díky nízké ceně v porovnání s dalšími českými pojišťovnami, vysokým pojistným limitům až do 10 milionů liber, možnosti sjednání online i ze zahraničí a to až na 18 měsíců, 90 sportů krytých již v základním balíčku, volba geografické zóny pojištění včetně možnosti volby Austrálie a Nového Zélandu, možnost přímého proplácení účtů z nemocnice aj.

Nebojte se ztratit pár hodin hledáním nejlepších podmínek pro vaší cestu a volbou ideálního pojištění, za kterým si budete stát, vždyť vaše zdraví je přece to nejcennější.

Závěrem

Cestování je jistě skvělou životní investicí, které jistě nebudete litovat. Stejně, jako rádi zaplatíte za zábavnou turistickou atrakci či vstupné na zajímavé místo, neměli byste se bránit investice do spolehlivého cestovního pojištění, které vás v případě potřeby nenechá ve štychu. Nepodceňte proto jeho důležitost a užívejte si objevování nových míst naplno a s čistou hlavou.

Napiš komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *